Günlük Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Kişisel bakımına ve güzelliğine önem veren kadınlar günlük cilt bakımı nasıl yapılır sorusunun cevabını bilirler. Cildini şimdiye kadar çok da önemsememiş, ancak bundan sonra her gün düzenli olarak evde cilt bakımı yapmak isteyenlere evde yapabilecekleri önerilerimiz olacak günlük cilt bakımı ile ilgili detaylar yazının devamında yer alıyor. Sitemizde Güzellik ve Bakım kategorisinde ve Sağlık kategorisinde cildiniz için yarar sağlayacak pek çok sayfamız bulunur. Bunları da inceleyerek bilgi alabilirsiniz. Porselen Makyaj Nedir? Porselen makyaj Nasıl Yapılır? konulu yazımız bu içeriklerden biridir.

Günlük Cilt Bakımı

Günlük Cilt Bakımı için Dikkat Edilecekler

Günlük cilt bakımı denince ilk akla gelen kişisel bakım ürünleridir. Pek çok marka tarafından yüzlerce çeşit cilt bakım maskesi, nemlendiriciler, temizleyiciler, tonikle üretilir. Ev yapımı cilt bakım maskeleri, organik olmayan hazır ürünlerden çok daha sağlıklıdır.

Günlük hayatta stres, hava şartları, yoğun tempodan dolayı cildimize çok da fazla önem veremediğimiz zamanlar olur.  Günlük cilt bakımı en önemli noktası cildinizin temiz olmasıdır. Kirli bir cilde cilt bakımı maskesi uygulanırsa ne kadar etkili maske olursa olsun faydası olmaz.

Cilt bakım ürünü kullanmadan önce cildinizin tipini biliyor olmanız ve ona göre ürün kullanmanız da önemlidir. Her cilt tipine göre ayrı cilt bakımı malzemeleri mevcuttur.

Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Yağlı Ciltler için Günlük Cilt Bakımı

Yağlı ciltler için günlük cilt bakımı yaparken sabun ve su kullanılması aslında önceliktir. Cilt bakım ürünü olarak da zeytinyağlı sabun veya kükürtlü sabun kullanılabilir. Yağlı ciltlerin de nemlenmeye ihtiyacı olduğu unutulmamalıdır. Ayrıca siyah noktalar için peeling ürünleri tercih edilebilir.

Kuru Ciltler için Günlük Cilt Bakımı

Kuru ciltler için günlük cilt bakımı, yağlı ciltlerin tam tersine sabun kullanmak uygun değildir. Sabun cildi daha da kurutur. Sabun yerine temizleme sütleri kullanılabilir.

Evde Cilt Bakımı

Günlük Cilt Bakımı Püf Noktaları

  • Günlük olarak cildinizi maden suyu ile de temizleyebilirsiniz.
  • Ayrıca limon suyu ile de cilt bakımı yapılabilir.
  • Soyduğumuz meyvelerin kabuklarının iç kısımlarını cilde sürmek organik cilt bakımı yapar.
  • Türk kahvesinin telvesini cildinize sürerek doğal peeling uygulayabilirsiniz.
  • Salatalıkların kabukları etkili bir cilt bakım ürünüdür.
  • Pirinç unu lapa halinde kaynatılarak cilde uygulanırsa kararan ve rengi değişen cilt bölgeleri aydınlanır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ