Hastalıklara Bitkisel Çözümler

Hastalıklara Bitkisel Çözümler

Hastalıklara karşı bitkisel çözümleri evde deneyip ilaç kullanmadan veya antibiyotik almadan da doğal yollar ile iyileşebilirsiniz.

Şifalı bitkiler ve karışımlar sayesinde eski yıllarda hastalıklara karşı tedaviler yapılmaktaydı. Önceki yıllarda sağlık alanında teknoloji ve bilimsel ilerleme bu kadar fazla olmadığı için alternatif tıp kullanılmaktaydı. Alternatif tıpta her bitkinin, meyvenin veya sebzenin kendine göre şifası vardır. Hastalıklara karşı yapılan karışımlar özellikle de kış hastalıklarında oldukça etkili olmaktadır. Günümüzde çoğu kişi bilinçsiz şekilde antibiyotik kullanmaktadır. Uzmanlar ise antibiyotik ilaçları sürekli kullanmamak gerektiğini defalarca vurgulamaktadır. Antibiyotik kullanmak yerine bitkisel çözümleri deneyebilirsiniz. Hastalıklara karşı bitkisel çözümler nelerdir aşağıdan tüm detayları ile madde madde öğrenebilirsiniz.

Hastalıklara Bitkisel Çözümler

  • Hastalıklara karşı vücudunuzu korumak için bağışıklık sistemini güçlendirmeniz gerekir. Bal ve zencefil karışımı ile bağışıklık sistemini güçlendirebilirsiniz.
  • Öksürük krizlerini kesmek için ise siyah turpun içerisine bak ekleyip bekleyin. Turp suyunu bala verince bu karışımı tüketin.
  • Ballı ve limonlu su ile vücutta yer alan mikropları kolayca uzaklaştırabilirsiniz.
  • Mısır püskülü çayı ile kan şekeri seviyesini dengeleyebilirsiniz.
  • Kış aylarında sıkça yaşanan soğuk algınlığı engellemek ve tedavi etmek için tahin-pekmez karışımını sürekli tüketin.
  • Ayvanın yaprağının çayını tüketip nefes darlığı, öksürük gibi sorunları çözebilirsiniz.
  • Burun tıkanıklığı yaşıyorsanız ılık suya tuz karıştırıp gargara yapın veya biraz burnunuzdan çekin. Bu sayede burun kanallarınız açılacaktır.
  • Kabızlık gibi bağırsak sorunlarını düzenlemek için ise sütün içerisinde taze süt bekletip daha sonra bu sütü için. İncir sütü bağırsakların düzenli çalışmasını sağlayacaktır.

Sitemizde yer alan diğer şifalı bitkiler ve yöntemlere de bakabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ