Kullanmadığınız Mutfak Eşyalarınızı Değerlendirin

Kullanmadığınız Mutfak Eşyalarınızı Değerlendirin

Mutfağımızdaki eşyalar, onlara eşlik eden halılar, perdeler, masa takımları kadar renk katan aksesuarlar da bir o kadar önemli ve değerlidir. Seçtiğiniz aksesuarların mutfağınızın genel havasına uyumlu olmasına dikkat ederseniz daha iyi olacaktır. Mutfak için hazır aksesuarlar olduğu gibi el yapımı, el emeği ürünlerde çok fazladır. Sizde mutfağınız için kendi ellerinizle aksesuarlar tasarlayabilirsiniz. Bunun için biraz istek ve hayal gücü yeterlidir. Kullanmadığınız mutfak eşyaları var ise bunlar değerlendirerek birbirinden şık mutfak aksesuarı haline dönüştürebilirsiniz.

Kullanmadığınız su bardaklarının dışını kullanmadığınız bir dantel ile kaplayarak içine mum koyup çok şık dekoratif bir obje haline dönüştürebilirsiniz.

Kullanmadığınız çaydanlığınızı istediğiniz bir renge boyayarak içine toprak koyup çiçek dikebilirsiniz. Evinizin şıklığına farklılık ve ayrı bir hava katmış olacaksınız.

Kullanmadığınız kavanozlarınızı renk renk cam boya ile boyayarak çok şık vazolar elde edebilirsiniz. İçlerini rengarenk çiçekler ile doldurarak odanızın en uygun köşesine koyabilirsiniz. Yine kullanmadığınız eski olduğunu düşündüğünüz kavanozlarınızın içini yarıya kadar çakıl taşları ile doldurarak içlerine mum koyabilirsiniz. Böylelikle çok şık dekoratif ürün elde etmiş olursunuz.

Eskimiş veya kullanmadığınız çatallarınızdan çok şık askılık yapabilirsiniz. Evinizin girişi için yapabileceğiniz süper bir dekoratif ürün olacaktır.

Konserve kutularınızı atmayıp değerlendirebilirsiniz. Konserve kutunuzun dışını hasır örtüler ile kaplayarak kenarlarına çiçek motifleri ekleyerek çok şık kalemlik veya akseuar koymak için kutu gibi kullanabilirsiniz.

Atık plastik kaplardan çekmece düzenleyici yapabilirsiniz. Çekmecelerinize düzenli bir şekilde yerleştireceğiniz plastik kutular çekmecelerinizin daha düzenli, tertipli olmasında size yardımcı olacaktır.

Eski rendeniz var ise içine bir fener yerleştirerek lamba olarak kullanabilirsiniz.

Yazdığım örneklerden yola çıkabileceğiniz gibi kendinizde çok şık tasarımlar oluşturabilirsiniz. Yeter ki biraz düşünün, hayal kurun ve isteyin yeterli olacaktır.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ