Canım Anne

Saç Kıran İçin Mucizevi Tedavi Yolları

Saç Kıran İçin Mucizevi Tedavi Yolları

Saç Kıran İçin Mucizevi Tedavi Yolları

Alopesi areata yani halk dilindeki adı ile saç kıran, saçların öbek öbek dökülmesine verilen addır. Ciddi saç sorunlarının arasında yer almaktadır. Stres, yanlış saç bakım ürünlerinin kullanılması, vitamin eksikliği gibi pek çok sebebe bağlı olabilmektedir.

Saç kıranda saç hücreleri ölmektedir. Bundan dolayı da saçlar öbek halinde dökülmeye başlamaktadır. Saç kıranın sebepleri arasında en önemli nedenlerden biri de genetik faktörlerdir. Saçın döküldüğü alan pürüzsüz bir görünüme sahip olur. Saç kıran sadece saçlarda değil kirpiklerde ve kaşlarda da görülebilir. Saç kıran sorununa karşı evde yapabileceğiniz birkaç tedavi yöntemi bulunmaktadır. Başarılı sonuçlar elde edilmiş olan bu tedavi yöntemlerini sizlerde evinizde deneyebilirsiniz. Saç kıran için evde yapabileceğiniz tedavi yöntemleri aşağıdaki gibidir.

  • Saç kıran tedavisinde başarılı sonuçlar elde etmenizi sağlayacak malzemelerin başında soğan gelmektedir. Soğanın suyunu çıkararak saç kıran olan, saçların döküldüğü kısma her gün sürünüz. Bir süre sonra saçların çıkmaya başladığını göreceksiniz.
  • Saç kırana iyi gelen malzemeler arasından bir diğeri ise sarımsaktır. Sarımsak saçta bulunan kolejinin yükselmesini sağlar, aynı zaman ise kükürt içerdiği için saç oluşumunu olumlu yönde etkiler. Sarımsağın suyunu çıkararak saç kıran olan bölgelere sürünüz.
  • Her gün Hindistan cevizi yağı ile yapacağınız masaj da yeni saçların çıkmasına yardımcı olacaktır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi