Şeker Hastalığına İyi Gelen Bitkiler

Şeker Hastalığına İyi Gelen Bitkiler

Şeker Hastalığına İyi Gelen Bitkiler

Diyabetin yani şeker hastalığının önlenmesi için bol egzersiz sağlıklı bir diyet programı ve iyi gelen bitkiler vardır.

Şeker hastalığına hangi bitkiler iyi gelir?

seker-hastaligina-iyi-gelen-bitkiler

1.Sarımsak tüketin: Doğal bir antioksidan olup kanı temizleyip tansiyonu ve şekerin normal düzeyine gelmesinde yardımcı bir doğal bitkidir. Şeker hastaları günde 3 diş sarımsak tüketmeleri önerilir.

2.Zeytinyağı içiniz: Zeytinyağı en sağlıklı yağlardan biri olup içerdiği omega 3 ve omega 9 ile yağ asitleri ile kan damarlarının esnekliğini koruyarak şekeri  dengede tutar.

3.Enginar tüketiniz: Kanda bulunana şekerin yükselmesini önleyip dengede tutar. Şeker hastaların mutfağında olmazsa olmaz bitkiler arasındadır.

4.Çubuk tarçını çay ile tüketmek: Tarçın şekeri düşürür ve insülin salgılamasını artırır. Şeker hastalarının doğal ilacıdır.

seker-hastaligina-iyi-gelen-bitkiler

 

5.Fasulye yemeği tüketmek: Fasulye yenildiğinde kan şekeriniz yükselmez ve kan şekerinizi dengede tutar. Bu nedenle sebze yemeği olarak fasulye yemeği tercih ediniz.

6.Çay tüketmek: Araştırmalara göre çay kan şekerini düşürdüğü ortaya çıkmıştır. Günde 3 fincan siyah çay tüketmek kan şekerini dengelemektedir.

7.Ispanak tüketiniz: Vitamin ve mineral yönünden zengin bir besin maddesi olan ıspanak çok az miktarda da karbonat içerdiğinden şeker hastaları için çok uygun bir bitkidir.

8.Brokoli tüketiniz: Brokolide bulunan bileşikler iltihap giderici özelliğe sahip olup kan şekerini dengelemede de yardımcıdır. Şeker hastalığının neden oluğu damar tıkanıkları açılmasında da yardımcıdır.

seker-hastaligina-iyi-gelen-bitkiler

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ