Canım Anne

Temizlik Yaparken Bizi Bekleyen Tehlikeler

Temizlik Yaparken Bizi Bekleyen Tehlikeler

Temizliği takıntı haline getirip yapmadan duramayanlardansanız bu yazıyı mutlaka okumalısınız. Çünkü temizlik yaparken birçok tehlikeyle karşı karşıya kalıyoruz. Çok basit olarak gördüğümüz ufak kazalar bizi ölüme kadar götürebilir.

İlk olarak çok masum gözüken kullanmadan temiz olduğuna inanmadığımız kimyasal malzemeler… Mesela çamaşır suyu kullandığında insanın içi müthiş bir şekilde rahatlar. Ancak bir yandan temizlerken bir yandan tüm organlarımıza zarar verir ve kanser olmamıza yol açar. Bu kimyasal maddelerle zehirlenme ev kazaları listesinde ikinci sırada yer alıyor. Tedavileri de en zor olan durumlardır. Ayrıca kimyasal maddeleri birbirine karıştırarak kullanmak yada tarihi geçmiş malzemeleri kullanmakta en büyük risklerdendir.

Temizlik sırasında yerleri sildikten sonrada dikkat etmemiz gerekenlerden biri kayarak düşmek. En kolay ve sık rastlanan kazalardan biri olan düşmek, düşerek hayatını kaybeden bir çok insan vardır. Bu kazaların sonuçları çok ağır olabilir. Terlik, kumanda, mobilya kenarları konusunda dikkatli olmamız lazım çünkü bunlar kazalara sebep olacak başlıca nedenlerdendir.

Diğer bir kaza sebepleri de cam silmek... Genelde dikkatsiz bir şekilde cam kenarlarına çıkılıp cam silerken düşen çok sayıda insan var. Bu tarz temizliklerde cam dışına çıkmak yerine uzun sopalarla camları silmeliyiz. Diğer türlü çok büyük riskleri vardır.

Kendimizi temizliğe kaptırıp koltuk, yatak vs. kaldırarak bel fıtığı gibi hastalıklara yakalanabiliriz. Bunlar içinde aynı şekilde yerlerinden kaldırmak yerine altına uzatılabilen temizlik aletleriyle temizlenmelidir.

Ayrıca temizlik sırasında su dolu kovalarımızı kesinlikle ortalık alanlarda bırakmamalıyız. Çünkü çocuklar hemen ulaşıp oyun haline dönüştürebilirler. Bu şekilde birçok çocuk boğulmuştur.

Oda spreyleri evimizi temizledikten sonra temizlik kokusunun daha fazla kalması için hemen sıkarız ama aslında ne kadar tehlikeli kokularla burun buruna olduğumuzu bilmeliyiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi