Canım Anne

10 Bin Adım Kaç Kalori Yakar?

10 Bin Adım Kaç Kalori Yakar?

Teknolojinin ilerlemesi ve günümüz dünyasında gelinen nokta kişilerin giderek daha az hareket etmesine yol açıyor. Sağlıklı yaşamın gereklerinden biri sağlıklı beslenme, diğeri de herkesin bildiği üzere düzenli olarak spor yapmaktır. Son yılların revaçta konularından olan günde 10 bin adım atmak günümüzde pek çok kişi tarafından uygulanmaya çalışılır. Aslında bundaki amaç gün içinde özel olarak spora vakit ayıramayanların sağlıklarına katkı sağlamak istemeleridir. Bu konuyla ilgili 10 bin adım kaç kalori yakar sorusu da merak edilir. Diğer sayfalarımızdan olan 8 Saatlik Diyet listesi ile 3 Haftada 15 Kilo konulu yazımızı da okumanızı öneririz.

10 Bin Adım Kaç Kalori

10 Bin Adım Kaç Kalori Yakmayı Sağlar?

Bir yandan çalışarak ya da gündelik ev işlerine devam ederek bir yandan o gün içinde 10 bin adım adım atma hedefini tutturmaya çalışanlar her gün kaç kalori yaktıklarını da merakla takip ederler. 10 bin adım kaç kalori diye merak eden kişiler attıkları her adımı saymak için cep telefonlarına çeşitli adımsayar uygulamaları indirirler. Bu uygulamalar kişinin attığı her adımı sayar, o sayıdaki adımla kaç kalori yakıldığını gösterir. Cep telefonunda adım sayan uygulamalar 10 bin adım kaç kalori sorusunun yanı sıra atılan adımın kaç kilometrelik yola denk geldiğinin bilgisini de verirler. Peki, 10 bin adım atan biri kaç kalori yakmış olur ve kaç kilometrelik yol yürümüş olur?

10 Bin Adım Kaç Kilometre

10 Bin Adım Kaç Kilometre Eder?

Öncelikle 10 bin adım kaç kalori sorusunu cevaplayalım. Eğer akşam olduğunda 10 bin adımınızı tamamlamışsanız ortalama olarak 500 kalori civarında kalori yakmışsınız demektir. 10 bin adım kaç kilometre diye merak edenler için belirtmek gerekirse; 10 bin adım atan biri ortalama 6 ile 8 kilometre arasında yol yürümüş sayılır. Yolda 10 bin adım yürüdüğümüzü varsayarsak bunun süresi yaklaşık olarak tempolu bir yürüyüşte 1 – 1.5 saat arası, yavaş yürüyüşte de 2 saat civarındadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ