Canım Anne

8 Saatlik Diyet Listesi ile 3 Haftada 15 Kilo

8 Saatlik Diyet Listesi ile 3 Haftada 15 Kilo

Son zamanlarda ünlüler tarafından çok uygulanan etkili diyet listeleri arasında adın en çok söz edilenlerden biri 8 saatlik diyet olarak biliniyor. 16 8 diyeti olarak da bilinen bu diyet Hollywood ünlüleri tarafından da tercih ediliyor. 8 saatlik diyet listesi tam olarak uygulandığında 3 haftada 15 kilo civarında zayıflamanın mümkün olduğu söyleniyor. Aslında 16 8 diyet listesi kilo vermenin yanında daha sağlıklı olmayı da amaçlıyor. Zaman kısıtlamalı olarak bilinen bu diyette bir günün 24 saat olduğu düşünülürse; 8 saat yemek yeniliyor, geriye kalan 16 saatte sadece su, kahve ve çay tüketilebiliyor.

8 Saatlik Diyet

Pesketaryen Diyeti Nedir? Pesketaryen Beslenme başlıklı yazımızda da çok tercih edilen diyet çeşitlerinden biri ele alınmıştır.

8 Saatlik Diyet Nedir?

16 8 diyeti yani diğer adıyla 8 saatlik diyet biraz sabır gerektiriyor. 3 haftada 15 kilo vermek isteyenlerin son zamanlardaki ilk tercihlerinden olan 8 saat diyeti kapsamında 16 saat yemek yenmiyor, sadece çay, kahve, su içiliyor. Diğer 8 saatte ise normal yemekleri ve atıştırmalıklar tüketiliyor. 8 saat içinde yasak olan yiyecek olmaması bu diyetin tercih edilmesinin en önemli sebebi olarak gösteriliyor. 8 saatlik diyet listesi uygulamak isteyen bazı kişiler bu süre dahilinde karbonhidratlardan ve yağlı yiyeceklerden uzak durarak etkisini artırma yoluna gidiyorlar. 16 8 saat diyeti yaparken bir yandan günlük aktivitelere devam ediyor olmak, düzenli spor yapmak, erken kalkmak da öneriliyor.

8 Saatlik Diyet Listesi

8 Saatlik Diyet Kilo Verdirir mi?

Çok konuşulan 16 8 diyeti kilo verdirir mi diye merak edenlerin sayısı da hayli fazla. 8 saatlik diyet kilo verdirir mi diyorsanız bu diyeti oruçla karşılaştırabilirsiniz. Şöyle ki; bir yandan oruç tutarken iftardan sonra az kalorili yiyecekler tüketenler nasıl ki Ramazan ayında kilo veriyorsa bu diyetin mantığı da aslında aynı. Ancak 8 saatlik diyet listesi ile yemek yediğiniz süre boyunca kilo aldıran besinler tüketenler üzerinde daha az etki edeceği de bir gerçek…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ