Limonla Yapılan Hamilelik Testi

Limonla Yapılan Hamilelik Testi

Bugünkü pratik bilgiler köşemizi; sonucu kişiye göre ya çok mutlu eden ya da üzen hamilelik testlerine ayırdık. Daha doğrusu evde doğal yollarla yapılan hamilelik testleri konu başlığımız. Bluğ çağından itibaren kadınlar her ay 24-31 günde bir olacak şekilde yumurtlarlar. Yumurtalar kanama yoluyla genellikle bahsettiğimiz periyotlarda vücuttan atılır. Ancak bazen çevre ve hava koşulları ya da başka kişisel sebepler regl dönemini değiştirebilir, erken ya da geç yaşanmasına yol açabilir. Regl dönemi bir haftadan fazla geciktiyse şüpheler oluşmaya başlar. Normal olarak akla ilk gelen şey ise hamile olup olunmadığıdır haliyle.

limonla-yapilan-hamilelik-testi-5

Bu gibi durumlarda kadınların yaptığı il iş genelde en yakın eczaneden hamilelik testi alıp kontrol etmek olur. Şimdi sizlerle evde doğal yolla hamilelik testi yapmayı öğreteceğiz. Özellikle regl dönemleri düzensiz olan hanımların her ay gebelik testlerine harcama yapması açısından, oldukça tasarruflu bir yöntem olduğunu hatırlatmak isteriz. Evde doğal yolla hamilelik testi yapmanın iki şekli var hanımlar.

limonla-yapilan-hamilelik-testi-4

Size gerekli olan doğal malzemeler limon ya da karbonat ve idrarınız. İdrarınızı şeffaf ve plastik bir bardağa yapın, üzerine bir miktar limon sıkın. Limonun granülleri ve tortuları dibe çöküyorsa hamilesiniz. Yok eğer limonun tortuları ve granülleri idrarın yüzeyinde kalıyorsa hamile değilsiniz demektir. Gebelik testi için karbonatı kullanacaksanız ondaki mantık da benzer şekilde. Yine idrarınızı plastik ve şeffaf bir bardağa yapın, üzerine biraz karbonat dökün.

limonla-yapilan-hamilelik-testi-3

Karbonat idrarla birleşince etkileşime uğrayıp kabarıyorsa hamilesiniz, hiçbir değişiklik göstermeyip idrarın dibine çöküyorsa hamile değilsiniz demektir. Buradaki püf noktası; limonla yaptığınız testte limon parçacıklarının dibe çökmesi hamileliğe işaretken karbonat testinde tam aksi olarak yüzeyde etkileşim göstermesi hamileliği onaylar.

limonla-yapilan-hamilelik-testi-1

Takı tasarım ilgi alanınız ise, bu linkten takı tasarımla ilgili yazılarımıza ulaşabilir, yaratıcılığınızı ve becerilerinizi bu yönde geliştirebilirsiniz. Ayrıca beğendiğiniz sayfalarımızı dostlarınızla paylaşabilir, fikir alış verişi yapabilirsiniz.

limonla-yapilan-hamilelik-testi-2

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ