Oklava İşi Patik Yapımı

Oklava İşi Patik Yapımı

Canimanne den merhabalar
Havaların soğuması ile birlikte sizler için hem güzel hem de kolay patik modelleri araştırdık çok beğeni alan ve sizlerden gelen istek model oklava patik modeli videolu anlatım yaptık,

Oklava İşi Patik Yapımı kız çeyizleri için oldukça güzel, şık görselliği ile çok beğenileceğini düşündüğüm bir modeldir. Renk olarak sizler farklı renklerde tercih edebilirsiniz.

Hanımlarımız ev gezmelerinde patik modellerini fazlasıyla tercih ediyorlar çokta ayağımızda hoş duruyor. El emeğinin yeri farklı olduğu her zaman bayanlar dile getirmektedir. Sizlerde kendiniz için oklava işi patik modelini severek yapabilirsiniz.

Yeni öğrenmek isteyen arkadaşlarımız için video anlatımı oldukça fayda sağlayacaktır. Kolaylıkla yapabileceğiniz bir model olmuştur. İstediğiniz ip seçeneği ve tığ seçimi size ve kullandığınız ipin kalınlığı ve inceliğine göre farklılık göstere bilir.

Oklava İşi Patik Yapımı

Oklava modeli patik için gerekli olan malzemeler
1.?bir yumak kartopu flora
2.?1.99mm tığ
3.?2 orta boy düğme

Oklava modeli patik yapılışı
1.sıra 5 zincir
2.sıra 16 ikili trabzan
3.sıra 32 ikili trabzan
4. Sıra 48 ikili trabzan
5. Sıra aralardan 8 trabzan artarak toplam 55 ikili trabzan
6. Toplam 13 sıra ikili trabzan ördük
Ön kısımdan 10 ilmek kesilerek kalan 45 ilmek
13 sıra ikili trabzan ördük
Ortada 11 ilmek topuk için ayırdık sağ ve solda 17 trabzan 11 trabzan üzerinden sık iğne yaparak yanlardaki ilmekler bitirdik
İpimizi kopardık yan tarafa 6. Sıraya bağlayarak 30 zincir çektik 8 numara şiş kullanarak her zincir ve trabzan’dan bir ilmek çıkartarak yuvalar oluşturduk 2. Sırada ilmekler beşer beşer toplayarak her beşlinin içinde 5 tane sık iğne yaptık iki sefer aynı işlemdi tekrarladık son olarak yanlara düğmemizi dikerek patiğimizi tamamladık

Not ip markası tığ numarasını değiştire bilirsiniz bizim verdiğimiz ölçüler kullandığımız malzemeler için geçerlidir.

Umarız beğenirsiniz daha fazla bilgi için canimanne YouTube kanlımıza bekleriz beğeni ve yorumlarınızı eksik etmeyin yapacak olanlara kolaylıklar diliyoruz.

Tığ, tığ işi, örgü ve el işi yapımı, patik modeli yapılışı hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamanız yeterli olacaktır.

Oklava işi Patik Yapımı VİDEO ANLATIM

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM
 1. Leyla dedi ki:

  Resimdeki baska burdaki baska valla sinir oluyorum

  1. Canim Anne dedi ki:

   Merhabalar resimde bulunan oklava işi patik modeli ile videoda anlatılan patik modeli aynısıdır. Acaba farklı bir model gördünüz. Yorum için teşekkür ederiz.

   1. Samiye dedi ki:

    Katiliyorum. Resimde mor renkli bir orgu bot var. Siz burada pembe tig isi patik anlatiyorsunuz. Sinir olmayin arkadaslar dogrusunuz. Canim annecim siz de bir kontrol edin.

    1. Canim Anne dedi ki:

     Belirtiğiniz yerin linki var mı biz linki kaldıralım, bu sorun dış site kaynaklıdır.

 2. fercan dedi ki:

  şimdi gerçekten bende epeyce bir inceledim ama bende aynı patiği göremedim resimdeki farklı tarif olanı farklı belki örnek aynıdır ama model farklı

  1. ayşegül dedi ki:

   pinterestten tıklayıp geldiyseniz orada beyaz ip ten beş şişle yapılan topuk tarifi videosu görüntüsü var dı

 3. ayşegül dedi ki:

  pinterest teki video bayz bi topuk videosu tıklayınca pembe değişik bir model geliyor

BİR YORUM YAZ