23 Nisan Şiirleri – En Güzel 23 Nisan Şiirleri ve Sözleri

23 Nisan Ulusal egemenlik ve Çocuk Bayramı bu yıl pazartesi gününe denk geliyor. Özellikle okul öncesi ve ilkokul öğrencileri bugünü şarkılarla, şiirlerle kutlamak için sabırsızlanıyor. 

23 Nisan Çocuk Bayramında genellikle okullarda etkinlikler önceden hazırlanır. Öğretmenler öğrencilere 23 Nisan şiirleri, şarkıları ve yazıları hazırlatır. 23 Nisan Çocuk Bayramını Mustafa Kemal Atatürk tüm dünya çocuklarına din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin hediye etmiştir. Türkiye’de her yıl büyük bir sevinçle kutlanan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Türk tarihinde önemi bir yere sahiptir.

23 Nisan saltanatın kaldırılması nedeniyle tarihimizde önemli bir yere sahiptir. Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuk ve heyecan sevgisi bilinen bir özelliğidir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında çocukların yüksek makama oturtulması geleneği ise 193 yılında Mustafa Kemal Atatürk ile başlamıştır.

Tüm dünyada kutlanana 23 Nisan Çocuk Bayramında başka ülkelerden Türkiye’ye bu bayramı kutlamak amacı ile misafir öğrenciler gelmektedir. Tüm milletlerin olduğu ve kendi geleneksel oyunlarını sergiledikleri tören her yıl mutlaka yapılmaktadır. Bu törende her ülkeden gelen çocuklar kendi kültürleri, gelenek ve görenekleri bir gösteri halinde sergilemektedir.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında ilkokul öğrencileri kendi sınıflarında sırayla şiir söylemektedirler. Bu bayramı çocuklara daha anlamlı kılmak için öğretmenler bu tarz etkinlikler yapmaktadır. 23 Nisan Çocuk Bayramının önemini ve anlamı anlatan en güzel şiirleri yazımızdan bulabilirsiniz.

En Güzel 23 Nisan Şiirleri ve Sözleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ