5 Şiş Patik Modelleri

5 Şiş Patik Modelleri

Patikler çeyiz sandıklarının olmazsa olmaz parçalarından biridir. Çeşit, çeşit, renk renk modelleri, örnekleri mevcuttur. Eskiden günümüze kadar gelmeyi başaran modeller olduğu gibi modern yeni ortaya çıkmış patik modelleri de vardır. Günümüzde patikler daha çok tığ işi örgü ile ve iki şiş ile örülse de eski örnekler ve modeller beş şiş ile örülmekte idi. Günümüzde beş şişle örülen patik modelleri halen daha örülmeye ve kullanılmaya devam etmektedir. Nostaljiyi seven bayanlar için vazgeçilmez parçalardan biridir.

Beş şiş ile örülen patik modelleri çok fazla çeşitliliğe sahiptir. Şık ve gösterişli olan modelleri örmek biraz zahmetli ve zor olsa da ortaya çıkacak olan sonuç için verdiğiniz emeğe fazlasıyla deyecektir.

  Beş şişle örülen patiklerin tek renk ip ile örülen modelleri olduğu gibi birden fazşa renk ile örülen modelleri de vardır. Aynı zamanda ebruli ipliklerinde kullanıldığı modeller mevcuttur. Son zamanlarda boncuk, inci gibi materyallerin de kullanıldığı şık patik modelleri ortaya çıkmıştır.

Çeyiz sandıklarının olmazsa olmaz parçalarından biri olan beş şişle örülen patikler oldukça şık ve gösterişli olduğu kadar aynı zamanda oldukça da kullanışlıdır. Soğuk kış günlerinde içinizi ısıtacak olan bu modelleri örmek aslında gözüktüğü kadar da zor değildir. Yalnızca tekniğini kavramak yeterli olacaktır. Örgü bilen her bayanın rahatlıkla örebileceği kolaylıktadır. Sizde kendinize veya sevdiklerinize rahatlıkla beş şiş ile örgü patikler yapabilirsiniz.

Beş şiş patik modelleri arıyorsanız sitemizdeki görsellere göz atabilirsiniz. Birbirinden şık ve gösterişli modeller arasından dilediğinizi seçerek örmeye başlayabilirsiniz. Ördüğünüz ipin kaliteli olmasına dikkat etmenizde fayda var. Kışın kullanacağınız için pamuklu ve yumuşak dokulu ipleri kullanmanız iyi olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Dilber dedi ki:

    Elinizde 2,5 numara demir şiş varmı acaba. ?

BİR YORUM YAZ