Adet Ağrısına İyi Gelen 5 Yöntem!

Adet Ağrısına İyi Gelen 5 Yöntem!

Adet sancısı çoğu kadında yaşanan bir reaksiyondur. Adet dönemi kadınların aylarını en tatsız geçirdikleri dönemdir. Bazı kadınlarda bu sancılar şiddetli olurken bazılarında daha hafif seyretmektedir.

Bazı kadınlarda adet öncesi dönemde sancıların yanına sıra kusma, bel ağrısı, sinirlilik, kramplarda eklenmektedir. Bazılarında bu belirtiler çok az seyrederken bazılarında çok ağır geçmektedir. Eğer çok fazla adet sancısı çekiyorsanız bir doktora görünmeniz iyi olacaktır. Ağır adet sancıları rahim tümörünün bir belirtisi olabilir.

adet-agrisina-iyi-gelen-5-yontem

Adet Ağrısına İyi Gelen 5 Yöntem!

Adet sancısına, ağrısına iyi gelen yöntemler aşağıdaki gibidir:

  1. Sıcak kompres: Adet döneminde yaşanan sancıları, ağrıları azaltmanın en iyi yolu elbette ki alt karın bölgenizi sıcak tutmaktan geçmektedir. Sıcak su torbası veya ısıtılmış havlu ile alt karın bölgenize tutabilirsiniz. Aynı zamanda adet dönemlerindeki ağrıyı azaltmak içinde ayaklarınızı sıcak tutmanızda fayda var.
  2. Bölgesel masaj: Adet döneminde en çok ağrı kasık ve karın bölgesinde olmaktadır. Sancı ve ağrıyı hafifletmek için ise bu bölgenize hafif, yuvarlak dokunuşlar ile masaj uygulayabilirsiniz.
  3. Zencefil adet sancısına iyi gelen en etkili bitkilerden biridir. Zencefil bitkisi ile çay demleyebilir veya sade olarak tüketebilirsiniz.

    adet-agrisina-iyi-gelen-5-yontem

    Adet Ağrısına İyi Gelen 5 Yöntem!

  4. Rezene: Adet döneminde rahimdeki kasılmaları azaltır, buna bağlı olarak da sancı ve ağrıyı en aza indirir. Sizlerde adet dönemindeki ağrılardan kurtulmak için her gün rezene çayı tüketebilirsiniz.
  5. Keten tohumu: Keten tohumun içinde bulunan yağ asitleri ağrı ve sancınızın en aza inmesine yardımcı olmaktadır. Keten tohumunu adet döneminde yoğurt, salatalarınızda tüketerek ağrı oluşumuna engelleyebilirsiniz.
adet-agrisina-iyi-gelen-5-yontem

Adet Ağrısına İyi Gelen 5 Yöntem!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ