Amigurimi Hello Kitty Anahtarlık Yapımı

Amigurimi Hello Kitty Anahtarlık Yapımı

Kimileri için can sıkıntısı geçirmek için bir uğraştır örgü, kimileri için de elinden bırakamadığı hobi. Bazen eşimize, dostumuza hediye edip mutlu etmek için alıyoruz ip ile tığı elimize, bazen de para kazanmak için. Hepimiz hayatındaki yeri farklı olsa da, ip yumaklarıyla ortaya çıkardığımız ürünlerin verdiği mutluluk çoğumuz için aynı.

Renk renk iplerle birbirinden güzel ve farklı modelde parçalar ortaya çıkarsak da bazen farklı şeyler yapmak isteyebiliriz. İplerimizi kullanmak için çok pratik ve şirin modeller ararız. Biz de hem bu arayışınızı sonlandıracak, hem de çevrenizdeki küçük kız çocuklarına hediye olup onları sevindirecek anahtarlık veya oyuncak gibi kullanılabilecek bir model tarifi ile karşınızdayız.

Sevilay Uysal Hanım’ın anlatımı ile yapacağımız Hello Kitty şeklindeki anahtarlık yapımı için ihtiyacımız olan malzemeler;

  • 4 farklı renk lif ipi
  • No.2 1.75mm tığ
  • Anahtarlık aparatı
  • Boncuk elyaf
  • Kargaburnu
  • Göz ve burunu oluşturmak için iğne

Kullanacağımız iplerin dokularını tercihinize göre seçebilirsiniz. Lif ipi olma zorunluluğu yoktur. Videomuzda yüzü için beyaz, gözleri ve bıyıkları için siyah, burnu için sarı ve tokası için pembe renk ip kullanılmıştır. Siz dilerseniz farklı renklerle kombinleyip örebilirsiniz. Başka örgülerinizden kalan ipleri de kullanabilirsiniz. Anahtarlık aparatını da tuhafiyelerden ve takı malzemesi satan yerlerden kolaylıkla temin edebilirsiniz. Boncuk elyaf kullanmak yerine pamuk da kullanabilirsiniz.

Amigurimi Hello Kitty Anahtarlık Yapımı için detaylı anlatıma videomuzdan ulaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ