Anne Sütünü Artıran 7 Besin Önerisi!

Anne Sütünü Artıran 7 Besin Önerisi!

  Doğumdan sonraki süreçte annelerin sütünde ara ara azalmalar meydana gelebilir. Bunun birçok nedeni olabilmektedir. Yetersiz beslenmeden, strese kadar birçok faktör anne sütünün oranını değiştirebilir. Ancak sizler bazı bitkileri tüketerek anne sütünüzü büyük ölçüde artırabilirsiniz. Bu bitkilerin, besinleri etkilerinin bazıları bilimsel olarak kanıtlanmış, bazıları ise anneler tarafından artırdığına inanılan bitkileri içermektedir. İşte anne sütünü artıran besinler arasında yer alan bazıları;

anne-sutunu-artiran-7-besin-onerisi

Anne Sütünü Artıran 7 Besin Önerisi!

 1. Rezene: Rezene bitkisi östrojen ve prolaktin üretimini desteklediği için anne sütünü artırıcı bir etkiye sahiptir. Rezene bitkisinin çayını demleyerek her gün tüketirseniz hem sinirlerinizi gevşetecek size rahatlık verecek hem de sütünüzü büyük ölçüde artıracaktır.
 2. Çemen: Anne sütünü artırdığı kanıtlanan ve hoş bir kokusu olan çemeni tüketerek, çayını içerek anne sütünüzü artırabilirsiniz. Bilimsel araştırmalara göre 10 gün boyunca düzenli olarak tüketildiğinde anne sütünü %10 artırdığı ispatlanmıştır.
 3. Dereotu: Doğal horman düzenleyici etkisi bulunan dereotunu düzenli kullandığınızda süt artırıcı etkisi bulunmaktadır. Süt üretimini destekleyen hormonların çalışmasını sağladığı için kullanmanızda yarar var.

  anne-sutunu-artiran-7-besin-onerisi

  Anne Sütünü Artıran 7 Besin Önerisi!

 4. Arpa-rezene kombinasyonu: Bu iki bitkiyi beraber tüketerek anne sütünüzü artırabilirsiniz. Geleneksel olarak kanıtlanmış olan yararından faydalanmak için sizlerde rahatlıkla kullanabilirsiniz.
 5. Kimyon: Doğum sonrası kadınların toparlanmasını sağlayan bit bitki türüdür, anne sütünü artırdığı bilinmektedir.
 6. Fesleğen: Fesleğenler hormonların ve sindirim sisteminin düzenli olarak çalışmasını sağladığı için kullanmanızda fayda vardır.
 7. Yulaf püresi: Hazırlayacağınız yulaf püresi sayesinde demir, lif ve kalsiyum bakımından kendinizi toparlayabilir, süt üretiminizi destekleyebilirsiniz.

  anne-sutunu-artiran-7-besin-onerisi

  Anne Sütünü Artıran 7 Besin Önerisi!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ