Arı Zehrinin İyi Geldiği 5 Rahatsızlık

Arı Zehrinin İyi Geldiği 5 Rahatsızlık

Arılardan elde edilen balın faydaları elbette ki; saymakla bitmez. Bunun yanı sıra özellikle de tıp dünyasında tartışmalara neden olan arı zehri birçok hastalığa karşı etkili olduğu gözlemlenmiş ve bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

ari-zehrinin-iyi-geldigi-5-rahatsizlik

Arı Zehrinin İyi Geldiği 5 Rahatsızlık

Uzak doğu ülkelerinde birçok hastalık için arı sokmasına başvurulduğu bilinmektedir. Bu sistem ve yöntem Türkiye’de bazı dezavantajları ve zararları olduğu için yasaktır. Ancak bilimsel çalışmalar ile arının zehrinin laboratuvar ortamında ayrıştırılarak tablet haline getirilip tıp alanında kullanılması amaçlanmaktadır. Arı zehrinin faydaları olduğu öne sürülen çeşitli rahatsızlıkları sizler için sıraladık.

  • Özellikle de MS gibi kas hastalıklarına karşı arı zehrinin oldukça faydalı olduğu ve iyileşme sürecini hızlandırdığı ön görüşmüştür. Bu sayede arı sokmasından daha acısız ve tıbben daha sağlıklı olacak olan bir yöntem geliştirilmiş olacaktır.
  • ABD’li bilim adamları tarafından araştırılan arı zehrinin HIV virüsünü tahrip ettiği öğrenilmiştir. Bu maddenin jel olarak kullanımı sayesinde HIV virüsü yayılmasını önleyici bir etkiye sahip olduğu gözlemlenmiştir. HIV virüsünün yayılmasını engellemek için yabancı bilim adamaları arı zehrini jel haline getirip bu virüsün yaygın olarak gözüktüğü yerlerde ve alanlarda kullanımını ve hastalığın yayılmasının önlenmesini amaçlamaktadır.
  • Arı zehrinin tıbbi ortamlarda çeşitli işlemlerden geçirilerek tablet veya jel haline dönüştükten sonra birçok hastalığa karşı acısız, ağrısız bir şekilde kullanılması hedeflenmektedir.

    ari-zehrinin-iyi-geldigi-5-rahatsizlik

    Arı Zehrinin İyi Geldiği 5 Rahatsızlık

  • Özellikle de MS hatalığı olan kişilere umut olan bu yöntem ile birçok hasta kas ağrılarından kurtulacaktır.
  • Dış ülkelerde ve özellikle de Uzak Doğu’da kullanılan arı sokması tekniği geliştirilerek tıbbi bir ilaç olarak kullanılması sağlanacaktır. Bu şekilde Uzak Doğu’da ağrılı ve acılı olarak kullanılan arı zehri tıbbi çalışmalar sayesinde acısız olarak kullanılabilecektir.
ari-zehrinin-iyi-geldigi-5-rahatsizlik

Arı Zehrinin İyi Geldiği 5 Rahatsızlık

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ