Aspiratör Davlumbaz Temizliği

Aspiratör Davlumbaz Temizliği

 Mutfakta en çok kirlenen ve yağlana bölümlerden biri de elbette ki yemeklerin piştiği alanı kapsayan aspiratör ve davlumbazın olduğu bölümdür. Etkili ve doğru temizlik yöntemlerini kullanarak sizlerde etkili bir temizlik yapabilirsiniz. Kullanabileceğiniz birçok deterjan ve temizlik ürünün yanı sıra doğal yöntemleri de kullanarak da etkili bir temizlik yapmak mümkündür.

aspirator-davlumbaz-temizligi

Aspiratör Davlumbaz Temizliği

Aspiratör ve davlumbaz temizliğinde püf noktalar ve yöntemler:

  1. Öncelikle aspiratör ve davlumbaz da biriken yağların yumuşayıp, erimesi için bir süre sıcak su ile yıkanması doğru olacaktır. Bu sayede bir daha ki adımda daha kolay bir temizlik sağlayabilirsiniz.
  2. Aspiratör filtresini etkili şekilde temizlemek için öncelikle önceden memnun kaldığınız yağ çözücü spreyi filtrenin arka ve ön yüzüne iyi sıkınız ve bir süre bekledikten sonra bulaşık makinesinde yıkayınız. Filtreyi bulaşıklarla beraber değil de tek başına yıkarsanız daha etkili olacaktır.

    aspirator-davlumbaz-temizligi

    Aspiratör Davlumbaz Temizliği

  3. Aspiratör filtresini etkili bir şekilde temizlemenin bir diğer yolu ise; filtreyi bir kabın içine düz şekilde koyunuz ve üzerine yağ çözücü koyarak üstünü aşacak kadar sıcak su döküp bir süre bekleyiniz. Ardından yıkayıp, durulayınız. Bu sayede filtre ilk gün ki gibi olacaktır.
  4. Aspiratör filtesini doğal yöntemleri kullanarak da temizlemek mümkündür. Bunun içinde karbonat ve sirke ikilisinin gücünden faydalanabilirsiniz. Öncelikle karbonatı fitrenin üzerine dökünüz ve daha sonra yavaş yavaş sirkeyi dökünüz. Karbonat ve sirke etkileşime girerek yağların ve kirlerin çözülmesini sağlayacaktır. Bu şekilde bir süre bekleyiniz ve ardından sıcak su ile yıkayıp, durulayınız.
aspirator-davlumbaz-temizligi

Aspiratör Davlumbaz Temizliği

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ