Ayva Yaprağı Çayı Faydaları

Ayva Yaprağı Çayı Faydaları

Hasta olduğumuz da direnci artırmak ve iyileşme sürecini hızlandırmak için birçok ilacın yanı sıra bitkisel çaylardan da faydalanabiliriz. Bitkisel çaylar birçok hastalığa iyi geldiği gibi direnci artırmak özelliği olanlarda vardır. Her bitkinin ayrı ayrı faydası vardır. Şimdi sizlere ayva yaprağı çayı ilke ilgili bilgi vereceğiz. Nelere iyi gelir, nelere yarar bununla ilgili bilgi edinmek için yazımızı okumaya devam ediniz.

ayva-yapragi-cayi-faydalari

  Ayva yaprağı çayı faydaları aşağıdaki gibidir:

 1. Ayva yaprağı çayı karaciğeri temizleyerek daha düzenli ve düzgün çalışmasını sağlamaktadır. Bunun içinde karaciğeri ile ilgili sorun yaşayanlar her gün ayva yaprağı çayı tüketerek tedavi sürecine katkı sağlayabilir, hızlandırabilir.
 2. Aşırı stres ve yorgunluk ile baş etmek zorunda iseniz ilaçlara sarılmak yerine düzenli olarak her gün ayva yaprağı çayı tüketirseniz rahatladığınızı ve sakinleştiğinizi fark edersiniz. Bunun içinde depresyon belirtileri olanlar, aşırı stresli olan kişiler gönül rahatlığı ile ayva yaprağı çayını tüketebilirler.
 3. Yüksek ateş durumunda eğer ayva yaprağı çayı tüketirseniz ateşinizi düştüğünü ve rahatladığınızı hissedersiniz.
  ayva-yapragi-cayi-faydalari
 4. İshali kesen bir özelliği de bulunmaktadır.
 5. Ayva yaprağı çayı demir, potasyum ve bakır gibi minareler bakımından oldukça zengindir.
 6. A, B2, C vitaminini bolca içermektedir. Bu vitaminler açısından fakir iseniz her gün ayva yaprağı çayı tüketebilirsiniz.
 7. Bağırsak ve midede bulunan mikropları yok eder, mide ve bağırsaklarınızı bir kalkan gibi korur.
 8. Uyku düzensizliği yaşayanlar, uykusuzluk ile baş etmek zorunda kalanlar ayva yaprağını bir taşım kaynatarak içerlerse uykusuzluk sorununa derman bulmuş olurlar.
  ayva-yapragi-cayi-faydalari
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ