Canım Anne

Bebeğinizin Beşiği Nasıl Olmalı?

Bebeğinizin Beşiği Nasıl Olmalı?

Bebek sahibi olmaya hazırlanan çiftler için bebeğinizin beşiği nasıl olmalı sorusunun cevabını ayrıntılı olarak derledik.

Doğum yapmaya hazırlanan aileler bu süreçte yavaş yavaş bebek eşyalarını ve ürünlerini almaya başlar. Bu dönemde önemli parçaların ilk olarak alınması gerekir. Alırken dikkat edilmesi gereken en önemli ürünlerden biri de bebek beşiğidir. Bebek beşiğini seçerken belli kıstaslara uyup uymadığını kontrol edip ona göre almak gerekir. Bebeğin uzunca bir süre içinde olacağı için rahat etmesi ve sağlığını bozmaması gerekir. Aileler genellikle böyle ürünlerde daha ekonomik olmaya çalışır fakat bebeklerin sağlığı daha önemlidir.

Bebeğinizin Beşiği Nasıl Olmalı?

  • Bebek beşiği alırken ilk olarak beşiğin genişliğine bakın. Bebek beşiğinin belli bir yaşa kadar kullanılabilir genişlikte olması gerekir. Ayrıca beşik ne kadar geniş olursa bebek o kadar rahat hareket eder.
  • İkinci dikkat etmeniz gereken konu ise beşiğin içerisindeki yarak kısmıdır. Yatak kısmının ortopedik ve sağlık açısından bir zararı olmamalıdır. Yatağın çok ince veya kalın olmaması, bebek içindeyken çökmemesi gerekir.
  • Bebek beşiğinin herhangi bir tehlike veya riske karşı korumalıklı olması gerekir. Beşiğin kenarında mutlaka koruma aparatlarının olmasına dikkat edin. Herhangi bir düşme olayında bebeğinizin korunmasını sağlayacaktır.
  • Beşikte kullanılan kumaşın bebeğe zarar vermeyecek özellikte olması gerekir. Çok fazla çadır tarzı kumaşlar yazın bebeğin daha fazla terlemesine neden olabilir.
  • Beşikteki yatak koruyucunun sürekli yıkanabilir ve temizlenebilir olması için ise kolay çıkarılabilir olmasına dikkat etmeniz gerekir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi