Beyaz Eşyaların Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Beyaz Eşyaların Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Beyaz eşyalarımızın renginden dolayı en ufak çizik ya da leke oldukça fazla göze batar. Bu lekeler için ve ayrıca sağlık açısından düzenli olarak makinemizi temizlememiz gerekir. Beyaz eşyaları temizlemenin bazı püf noktalarına değinelim:

Buzdolabı Temizliği: Buz dolabınızı temizlemek istiyorsanız, sirke ve suyu karıştırıp bununla tüm dolabı ve raflarını silin. Sonra nemli bir bezle üzerinden geçin. En son kuru bezle temizlemeyi unutmayın. Ayrıca buz dolabınızı temizlemeden önce fişini çekmeniz gerektiğini unutmayın. Dış yüzeyi için Arap sabunu da kullanabilirsiniz. Bir diğer yöntem, sıcak suyun içine karbonat ekleyin. Önce bu suyla, sonra ıslak bezle silin.

beyaz-esyalarin-temizligi-nasil-yapilmali-5

Bulaşık Makinesi Temizliği: Bulaşık makinenizi temizlemek için, deterjan kısmına karbonat ekleyin ve 1 bardağa sirke doldurup dökülmeyecek şekilde yerleştirin. Ardından çalıştırabilirsiniz. Eğer temizlik işleminizi yıkamadan sonra yapacaksanız, yarım kova suya iki bardak sirke ekleyin. Bu suyla makinenizin içini temizleyebilirsiniz. Lastikler için diş fırçasına biraz karbonat döküp fırçalamanız yeterli.

beyaz-esyalarin-temizligi-nasil-yapilmali-4

Bulaşık makinenizin dışını temizlemek için de yine yarım kova suyun içine yarım su bardağı limon suyu ekleyin. Çizme yapmayacak yumuşak bir bezle silin. Ayrıca yine içini temizlemek için diğer bir yöntem de, yarım yemek kaşığı limon tuzu, 1 tatlı kaşığı çamaşır sodası, 1 tatlı kaşığı boraksı deterjan gözüne koyup makinenizi boş olarak çalıştırın.

beyaz-esyalarin-temizligi-nasil-yapilmali-3

Çamaşır Makinesi Temizliği: Çamaşır makinenizi temizlemek için makinenizin deterjan gözüne sirke ekleyin. Dış temizliğini yaparken sert cisim kullanmamaya özen gösterin. Çamaşır makinesinde en büyük sorun kireçtir. Bu sorunu çözmek için, makinenizin deterjan gözüne limon tuzu koyun. En yüksek sıcaklığa alarak, makinenizi çalıştırın. Ayrıca, deterjan haznesi temizliği için, hazneyi çıkartıp yıkayın, içinde sıcak su bekletin. Deterjan gözleri için de bulaşık deterjanı kullanın.

beyaz-esyalarin-temizligi-nasil-yapilmali-2

Sitemizdeki kendin yap projeleri sizin için düzenlendi. Bu bölümdeki içeriklerden faydalanabilir, arkadaşlarınızın da faydalanması için sosyal medyada da paylaşabilirsiniz.

beyaz-esyalarin-temizligi-nasil-yapilmali-1

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ