Beyaz Mutfaklara Renkli Öneriler

canımanne5

Bugün benim gibi beyaz mutfağa sahip olan hanımlar için çeşitli önerilerin yer aldığı bu yazıyı yayınlıyorum umarım hepinizin seveceği bir yazı olur. Sizlerin de bildiği gibi beyaz renk temizliğin ve saflığın simgesidir. Evimin en çok vakit geçirdiğim yeri olan mutfağım da tabii ki beyaz. Öncelikle aklınıza aman mutfak beyaz olur mu en çok kirlenen yer orası gibi fikirler gelebilir ama ben temizliği de beyazı sevdiğim kadar sevdiğim için açıkçası bu durumu sorun etmiyorum.

canımanne2

Beyaz mutfak tek başına sizi tekdüzeliğe itebilir o yüzden içine çeşitli renkler karıştırmanızı öneririm. Beyaza canlı renkler oldukça yakışıyor o yüzden cıvıl cıvıl canlı renklerin uyumu ile iç ısıtan bir mutfak elde edebilirsiniz. Örneğin; sarı ve mor, pembe ve mavi, kırmızı ve lacivert, turuncu ve yeşil. Bu tür zıt renkli tonlar ile istediğimiz sıcaklığı rahatlıkla elde edebiliriz.

canımanne1

Ben mutfağımda çoğu yerde marina olarak geçen renkleri kullandım. Yani lacivert, beyaz ve kırmızı. Kıyafetlerim ve banyomda da yine aynı renklerden yanayım. Hem çok iç açıcı hem de çok uyumlu bulduğum bu renkler ile mutfağım işimi biran önce bitirip çıkmak istediğim bir yer olmaktan çıkıp zevkle yemekler pişirdiğim bir alan halini alıyor.

canımanne4

Çeşitli objeler ve ilginç aksesuarlar ile mutfağımı daha eğlenceli bir hale getirmeyi çok seviyorum. Bu yüzden sürekli katalogları karıştırır ve ev dekorasyonu ile ilgili bilgilerimi tazelerim. Öğrendiklerimin üzerine kendi el becerimi de dâhil ederek eskileri yeniden var ediyorum. Var olanları da en iyi şekilde değerlendirmenin yollarını buluyorum.  Sizler de bahsettiğim renkler ile hem mutfağınızı hem de evinizin her köşesini sıcacık, mutlu bir yere çevirebilirsiniz.

canımanne3

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ