Beyaz Sirke ile 5 Adet Temizlik Yöntemi

Beyaz Sirke ile 5 Adet Temizlik Yöntemi

Temizlik yapmak kadınların vazgeçilmezleri arasında gelir. Özellikle de Türk toplumu için…Bazen yoğun kimyasal içeren ve sağlığımıza ciddi anlamda zarar veren ürünlerle temizlik yaparken bazen de tamamen doğal  ürünlerle de temizlik yapabiliriz. Buna en iyi örnekler den biri olan beyaz sirkedir. Beyaz sirke temizlikte  kadınların bir numaralı dostudur ve evden eksik olmaması gereken bir üründür. Peki, beyaz sirke tam olarak ne işe yarar? Beyaz sirke nerelerde kullanılır?

  • Kireç tutmuş çaydanlık, çamaşır makinesi, ütü tabanları ve benzeri  alanda gönül rahatlığıyla kullanılabilecek doğal zararsız bir üründür. Kireç çözmedeki etkisi oldukça büyüktür. Maliyet olarak fazla zararlı olan ürünlerin aksine beyaz sirke hem uygun hem etkili hem de sağlığımıza zararlı hiç bir etkisi yoktur.

beyaz-sirke-ile-5-adet-temizlik-yontemi

  • Lavabo tıkanıklığında da aklımıza ilk gelecek olan beyaz sirkedir. Banyo, tuvalet, mutfak ve benzeri alanlarda sıklıkla karşılaşılan bir durum lavabo tıkanıklığıdır. Beyaz sirke bu sıkıntı ile kolay ve yine doğal bir şekilde başa çıkacaktır.

beyaz-sirke-ile-5-adet-temizlik-yontemi

  • Kıyafetimiz de çıkmayacak leke oluştuğunda evinde beyaz sirke olanlar tabi ki endişelenmez. Çünkü beyaz sirke diğer alanlarda olduğu gibi bu alanda da oldukça başarılıdır. Leke olan alana uygulandığı zaman leke ortadan kalkacaktır. Sadece kıyafetle kalmayıp halı, kilim veya herhangi kumaşta oluşan lekelere de iyi gelecektir.

beyaz-sirke-ile-5-adet-temizlik-yontemi

  • Bulaşık yıkarken veya bulaşık makinesinde kullandığımız zaman da oldukça büyük etkileri vardır. Tabaklarımızın, bardaklarımızın daha parlak ve daha berrak olmasını sağlar ve kokusu zor çıkan yiyeceklerin de bulaşıktan kokusunun çıkmasına yardımcı olur.

beyaz-sirke-ile-5-adet-temizlik-yontemi

  • Yemek pişirirken doğradığımız soğan ya da sarımsağın kokusu elimize siner ve bizi rahatsız eder Bu kokuların elimizden gitmesi için elimize biraz beyaz sirke döküp ovalayabiliriz

beyaz-sirke-ile-5-adet-temizlik-yontemi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ