Bitki köklendirme tozu nasıl yapılır

Bitki köklendirme tozu nasıl yapılır

Bitki köklendirme tozu nasıl yapılır çiçeklerde ekim öncesi çelik aldıktan sonra ekim işlemi yapmadan önce daha sağlıklı ve güzel gelişmesini sağlayacak organik köklendirme tozunu kendiniz hazırlayabilirsiniz. Hiç bir katkı maddesi olmadan evimizde bulunan yeşil mercimek ile güzel karışımı hazırlamak oldukça kolay olacaktır. Video anlatımda detayları anlatılmıştır. Bir kaç adımı uygulayarak köklendirme tozu hazırlamış oluyorsunuz.

Çiçek bakımında köklendirme oldukça önemlidir. Köklendirme yapımında vitamin oldukça güç vermesi için önemli olmaktadır. Doğal yolları sevenler için güzel video olduğunu düşündüğümüz bitkiler için köklendirme tozu yapımı sizlerin beğeneceği ve faydalı olacaktır. Bir çok bitkinizi ekim aşamasında kullanabileceğiniz karışım hazır olacaktır. Sadece yeşil mercimek ve tarcın kullanımı ile kolaylıkla hazırlayabilirsiniz. Yeni video anlatımlarda tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalınız.

Bitki köklendirme tozu nasıl yapılır

Malzemeler

1 Bardak yeşil mercimek

3 Bardak su

Mercimeğin suda bekletip şişmesini sağlıyoruz. Üzerini kapatıp güneş almayan yerde bekletiyoruz. 2 Gün bekletiyoruz fazla suyunu süzüyoruz 1 gün daha üzerini kapatıp bekletelim, ayırmış olduğumuz suyu tekrar ekleyip 1 gün daha bekletiyoruz. Mercimekler filiz çıkarmış oluyor işlemin sonunda blender ile püre haline getiriyoruz. Poşet üzerine karışımı yayalım kurumasını sağlıyoruz. Kuruyan karışımı poşetten alıp havanda toz haline getiriyoruz ve içine tarçın ekleyip iyice karıştıralım. Kullanımı ise köklendirmek istediğiniz bitkiyi önce suya batırıp sonra karışıma batırıp ekim işlemini yapabilirsiniz. Detaylı anlatım için videoyu izleyebilirsiniz. Kolay gelsin..

Bahçe işleri, bitki bakımı, çiçek bakımı hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Olta mühendisi youtube kanalına teşekkür ediyoruz.

Bitki köklendirme tozu nasıl yapılır video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ