Boş Kavanozlarla Mucizeler Yaratın

   Geri dönüşüm fikirlerine her geçen gün yeni fikirler eklenmektedir. Bunlardan biri de cam kavanozlar ile yağılan şık dekoratif ürünlerdir. Geri dönüşüm projeleri arasında en çok te4cih edilenler arasında yer almaktadır. Bunun sebebi de cam olmasından dolayı sağlıklı ve estetik olmasıdır. Cam kavanoz ile bahçe, masa ve duvarlarınıza şık dekor ürünleri yapabilirsiniz. Birbirinden şık ve farklı tasarım örnekleri mevcuttur. Kendiniz, eviniz için yapabileceğiniz gibi aynı zamanda cam kavanozlarınızı değerlendirerek ve dönüştürerek satışa da sunabilirsiniz.

Cam kavanoz değerlendirme fikirlerinden biri cam kavanozunuz dışını boyayarak veya yapışkanlı kağıtlar ile rengarenk kaplayarak birbirinden şık vazolar veya saksılar elde edebilirsiniz. Bunları evlerinizin bir köşesine koyu dekor olarak kullanabileceğiniz gibi aynı zamanda bahçelerinizde de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Farklı bir geri dönüşüm fikri ise cam kavanozdan kalemlik yapımı projesidir. Çocuğunuz kalemliğe mi ihtiyacı var? Hem beraber etkili vakit geçirebilir hem de beraber bir etkinlik yaparak zamanınızı değerlendirebilirsiniz. Cam kavanozun dışını boyayarak veya yapışkanlı kağıt ile kaplayabileceğiniz gibi aynı zamanda kumaş ile de kaplayarak şık bir kalemlik ortaya çıkarabilirsiniz.

Boş kavanozlar için bir diğer geri dönüşüm fikri ise şudur. Kavanozunuzun dışını örgü parçalar veya kumaşlar ile kaplayarak çok şık baharatlık veya kuru bakliyat koymak için kullanabilirsiniz. El emeği ürünlerin giderek değerlendiği günümüzde sizde bu şekilde mutfağınıza renk katabilirsiniz.

Boş cam kavanozunuzun içine renk renk ve farklı formlarda mumlar koyarak şık bir dekoratif ürün elde edebilirsiniz. Dışını renkli boyalar ile boyayıp süsleyebileceğiniz gibi direk o şekilde de kullanabilirsiniz. Kavanozun kapak kısmına örgüden parçalar ekleyerek daha şık görünmesini sağlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ