Bozulan Fermuarları Değerlendirme

canımanne1

Kendin yap projeleri her daim ilgimi çeker ve yeni bir şeyler elde etmek beni çok mutlu eder. Çünkü var olanı bambaşka bir hale sokuyoruz ve bunu yaparken hiç para harcamıyoruz. Hem kesemize katkıda bulunuyoruz hem de geri dönüşümü sağlıyoruz. Böylelikle kendimize ve çevremize yarar sağlamış oluyoruz.

canımanne5

Değerlendireceğimiz eşyalar kullanmadığımız, eski eşyalar olabilir ya da bozulan eşyalar olabilir hiç fark etmez. Yeter ki sonucunda faydalı ve kullanışlı bir nesne ortaya çıkartabilelim. Evde sürekli kullanılmayanları ve bozulanları ayırıp boş zamanımda hepsini değerlendirmek için hayal gücümde çeşitli tasarılar yaparım. En son yaptığım ve sonuçtan çok memnun kaldığım bir çalışmam var. Bugün sizlere bu çalışmanın detaylarından bahsedeceğim.

canımanne2

Bozulan fermuarları değerlendirme projesi için ihtiyacınız olan eski veya bozuk fermuarlar, fermuarın renklerine uyumlu iplik, makas ve iğne. Sizlere en son uyguladığım ve çok güzel sonuç aldığım projemi anlatmak istiyorum. Fermuarımızı en sona kadar açıyoruz ve kalan kısmını makasımız ile kesiyoruz. Böylelikle iki adet parça elde etmiş oluyoruz. Her bir parçayı döndürerek çiçek şeklini veriyoruz. Fermuarınız büyükse tek bir parça bir çiçek için yeterli olacaktır ama fermuarınız küçükse iki ayrı parçayı birlikte döndürerek büyük bir çiçek elde edebilirsiniz. Daha sonra elde ettiğiniz fermuardan çiçekleri isterseniz salonunuzda geniş ve dekoratif bir kâsenin içine koyabilirsiniz isterseniz de benim yaptığım gibi kot ceketinizin bir köşesine dikebilirsiniz.

canımanne3

Böylelikle hem evinizde dekoratif bir parça elde etmiş olacaksınız hem de harika bir broş elde etmiş olacaksınız. Kullanım alanlarınızı size bırakıyorum hanımlar tamamen göz zevkinize göre dizayn edebilirsiniz. Bugün sizlere eskiyen eşyaları değerlendirme ile ilgili çeşitli bilgiler aktardım umarım hepinizin hoşuna gider ve evlerinizde uygularsınız. Hepinizin ellerine sağlık!

canımanne4

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ