Buhar Banyosunda Yenilenin!

Buhar Banyosunda Yenilenin!

Güzelleşmek, cildini yenilemek, diri görünmek, genç kalmak için çeşitli yöntemler önerilmekte, çeşitli formüller uygulanmaktadır. Son dönemlerde en çok rağbet gören uygulamalardan birisi olarak buhar banyosu görülmektedir. Birçok güzellik uzmanı, buhardan gelen temizleyici özelliğin, insan cildine ferahlık verdiğini, cildi yenilediğini söylemektedir. Buhar banyosu yaparak cildinizi yenileyebilir, güzelliğinize güzellik katabilirsiniz. Bunun için güzellik salonlarından destek alabileceğiniz gibi, evde kendiniz de uygulamayı kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Cilt temizliğine ciddi boyutta önem verilmesi gerektiği herkes tarafından bilinmektedir. Cildinizi korumak, her türlü etkiden arındırmak için kimyasal ürünlere kesinlikle başvurmamalı, cildinize kimyasal ürünleri temas ettirmemelisiniz. Buhar banyosu sayesinde cildinizde biriken mikropları, toksinleri, yağları yok edebilir, ferah bir cilt elde edebilirsiniz.

buhar-banyosunda-yenilenin

Buhar banyosu, cildin ferahlamasının ve temizlenmesinin yanı sıra, ciltteki kurumuş derileri, ölü hücreleri yok eder, yeni hücrelerin oluşumuna imkan verir. Siyah nokta oluşumu, sivilce oluşumu gibi görünümü bozan olumsuzlukların ortaya çıkmasına mani olur. Canlı, parlak ve temiz bir cilde sahip olmanızı sağlar. Buhar banyosu yapmanız için gerekenler;

buhar-banyosunda-yenilenin

  • Bir tencereyi suyla doldurun ve iyice kaynatın.
  • Kaynamış suyun içine biberiye yağı ve greyfurt yağı atın.
  • Bu ürünlerin yağı yerine, tazelerini de koyabilirsiniz.
  • Rahat bir şekilde oturup tencerenin üzerine eğilin, başınızı havlu yardımıyla kapatın.
  • 10 – 15 dakika kadar bekleyin.

Yeni ve Kolay Yöntem

Buhar banyosu yapmak bu kadar kolayken, cildiniz için saatlerce güzellik salonlarında, estetik uzmanlarında zaman harcamanıza gerek yok. Üstelik çok az bir malzemeyle yapılan bu cilt temizleme formülü, cildinizin yenilenmesinde etkili bir formül olarak sürekli yapacağınız bir uygulama haline gelecektir. Buhar banyosu sayesinde cildinizde bulunan lekelerden, sivilcelerden, siyah noktalardan kurtulabileceğiniz gibi, yüz kaslarınızın da harekete geçerek cildinizin gergin olmasını sağlayabilirsiniz. Yaşlanma karşıtı bir uygulama olarak da rahatça kullanabileceğiniz bir uygulamadır. Tamamen doğal bir yöntemle cildinize ferahlık kazandırabilir, kan dolaşımınızın da hızlanmasına yardımcı olabilirsiniz. Buhar banyosu sonrasında cildinizin bebek cildi gibi yumuşacık olduğunu hissedeceksiniz. Dileyen kişiler, buhar banyosu sonrasında ciltlerine bakım maskeleri uygulayabilir. Ancak bakım maskelerinde kimyasal ürünlerin olmaması gerekmektedir. Evde hazırladığınız doğal bakım maskelerini tercih edebilirsiniz. Ancak buna gerek olmadan da, sadece buhar banyosu yaparak cildinize bakım yapabilirsiniz.

buhar-banyosunda-yenilenin

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ