Çamaşır Kurutma Yöntemleri

Çamaşır Kurutma Yöntemleri

  Çamaşırlarınızı ne kadar parfümlü deterjanlarla, yumuşatıcılarla yıkayın temiz havada kuruyan çamaşırın yerini tutmayacaktır. Çamaşırlarınızı eğer mümkün ise açık havada kurutmanızı öneririz. Çamaşırları bol oksijenli bir ortamda, dış mekanda kurutmak her zaman için en iyi yöntemdir. Evinizin balkonu geniş ise balkona asarak temiz havada kurutabilirsiniz.

camasir-kurutma-yontemleri-5

Eğer dar ise dış tarafa monte edebileceğiniz apartlar satılmaktadır. Bunlardan satın alarak balkonunuzun dış tarafında kurutabilirsiniz. Çamaşırlarınızı asmadan önce mutlaka silkeleyip asmanızı öneririz. Eğer silkelemeden asarsanız daha fazla kırışıklık olacak ve istediğiniz gibi kurumayacaktır. Çamaşır asarken kullandığınız mandallarınızı asla dışarı da bırakmayın yağmur ve dış etkenler yüzünden paslanabilir bu da çamaşırlarınızı asarken sorun yaratabilir. Hem mandallarınız çabuk yıpranır hem de pas lekeleri çamaşırlarına geçebilir.

camasir-kurutma-yontemleri-4

Çamaşır kurutma işlemi yapacağınız zaman dış mekanda kurutacaksanız eğer direk güneş ışığının geldiği yöne değil de gölge tarafa asmanız daha iyi olacaktır. Direk güneş ışığına maruz kalan çamaşırlarınız çabuk yıpranacağından buna dikkat etmenizi öneririz. Bluz ve tişörtlerinizi bel kısmından, etek ve pantolonlarınızı ise bel bölgesinden asarsanız daha çabuk ve kolay kuruyacaktır.

camasir-kurutma-yontemleri-3

Çamaşır kurutma yöntemleri sadece dış mekan için geçerli değildir. Çamaşır kurutma makineniz var ise bunu da kullanabilirsiniz. Çamaşır kurutma makinesi içine bir mendile gül esansı sıkarak atarsanız çamaşırlarınız misler gibi kokacaktır. Ancak çamaşır kurutma makinesini kullanırken ayarlarını orta derecede kullanmanız daha iyi olacaktır. Fazla sıcak kurutma yaparsanız giysileriniz yıpranabilir.

camasir-kurutma-yontemleri-1

Saf yün kazaklarınızı kuruturken ekstra özen göstermeniz gereklidir. Kesinlikle asacağınız, kurutacağınız zaman sıkmayınız. Yıkayıp, duruladıktan sonra direk askıya asmanız daha iyi olacaktır. Ayrıca kıyafetlerinizi yıkadıktan sonra bekletmeden hemen asmanızı öneririz. Aksi halde nemden dolayı kötü koku oluşumu olacaktır.

camasir-kurutma-yontemleri-2

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ