Çamaşır Makinesi Nasıl Temizlenir? Çamaşır Makinesi Temizliği!

Çamaşır Makinesi Nasıl Temizlenir? Çamaşır Makinesi Temizliği!

En önemli ev eşyalarından olan çamaşır makinesi temizliği önemsenmezse makinenin ömrü kısalır ve sorunlar ortaya çıkarak arızalanır. Genellikle çamaşır makinelerinin zaten bir temizleme aracı olduğu ve kendisinin temizlenmesine gerek olmadığı düşünülür. Ancak çamaşır makinesi nasıl temizlenir sorusunun cevabının mutlaka bilinmesi ve düzenli aralıklarla temizlik işlemlerinin yapılması gerekir. Aksi halde arızalanmasının yanı sıra çamaşır makinesinde kötü kokular oluşur ve çamaşırlar sinebilir. Kurutmalı Çamaşır Makinesi Tavsiye Ediliyor mu? Konulu yazımızı da inceleyerek bu konuda fikir edinebilirsiniz.

camasir-makinesi-temizligi
Çamaşır Makinesi Temizliği

Çamaşır Makinesi Nasıl Temizlenir?

Zaman içinde düzenli olarak temizlenmeyen çamaşır makinelerinde kötü kokular oluşur. Çamaşır makinesi temizliği için özen gösterilmezse bu durum zamanla makinenin bozulmasına ve çamaşır yıkama sırasında istenen verimin alınmamasına yol açar. Çamaşır makinesinde kötü koku olması halinde deterjan bölümüne 1 su bardağı sirke, 2 çorba kaşığı tuz ve 1 çorba kaşığı karbonat koyarak boş bir şekilde kısa programda ve yüksek ısıya ayarlayarak çalıştırabilirsiniz. Çamaşır makinesini temizlemek ile ilgili bilmeniz gereken diğer yöntemler aşağıda sıralanmıştır. Bu yöntemleri düzenli aralıklarla uygulayabilirsiniz.

camasir-makinesi-temizligi
Çamaşır Makinesi Nasıl Temizlenir

Çamaşır Makinesi Temizliği Nasıl Yapılır?

Çamaşır makinesi temizliği için evde uygulayabileceğiniz bazı yöntemler çamaşırlarınızın çok daha temiz ve yumuşak olmasını sağlarken, makinenizin de ömrünü uzatacaktır.

  • Makinenizi en yüksek ısıya ayarlayın. Deterjan gözüne 1 ölçü deterjan ve 1 çay bardağı limon tuzu koyun. Uzun programa ayarlayarak boş olarak çalıştırın. Bittiğinde deterjan gözünün kapağını açın ve bırakın. İyice kurumasını sağlayın. Bu işlem 2 ayda bir defa uygulanabilir.
  • Çamaşır makinesi temizliği için makinenizi yüksek ısı ve uzun programa ayarlayın. Deterjan gözüne çamaşır suyu koyup çalıştırın. Bu program bittikten sonra bir de boş olarak kısa programda çalıştırın ve çamaşır suyu kalıntılarından iyice arınmasını sağlayın.
  • Deterjan gözüne sirke koyarak yüksek ısıda boş bir şekilde çalıştırdığınız çamaşır makineniz mikroplardan arınır ve tertemiz olur.
camasir-makinesi-temizligi
Çamaşır Makinesi Temizlenir mi
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ