CD Kutusundan ile Tornavida, Pense vs. için Organizer Yapılışı

CD Kutusundan ile Tornavida, Pense vs. için Organizer Yapılışı

Merhabalar arkadaşlar uzun süredir, Geri Dönüşüm ve Kendin Yap fikirleri yoğunluk sebebi ile yayınlayamıyorduk. 2016 yılı için tüm takipçilerimize bir birinden ilginç fikirler ve geri dönüşüm çalışmaları hem videolu hemde resimli anlatımlar yapacağımızı bilgi  vermek istedim.

Boş Plastik Cd Kutularından (50’lik ve 100’lük) Neler Yapabilir şeklinde bir çok soru gelmişti, bu yazımızda bu sorulara da cevap vermeye çalışalım.

Biz bu çalışmada iş yerimizde kullandığımız el aletleri için Organizer yada tornavida standı yaptık. Ayrıca şu çalışmalar da yapılabilir; Saklama Kabı, Makara Sarıcı, Ekmek Kabı, Tuvalet Kağıdı Rulo Peçeteliği, Kalemlik, Kumbara gibi bir çok çalışmalar yapılabilir. Yapmış olduğumuz çalışmayı süsleyebilirdik ancak sert malzemeler olduğu için malzemeleri alındığında zarar verebilir düşüncesi ile süsleme ihtiyacı duymadık. Keçe veya eva kağıdı ile süsleme yapılabilir.

Malzemeler

1 Adet Boş CD Kutusu

1 Adet Metal Para

1 Adet CD Kalemi

1 Adet Kalem Lehim Aleti

Yapılışı

1-Metal para yı kutu üzerine getirerek düzgün yuvarlak çiziyoruz. Daha küçük metal para da kullanabilirsiniz. Ben hepsini aynı boy yaptım.

2-Düzgün olarak çizdiğimiz daireleri lehim makinesi ile yavaş yavaş çizgi üzerinden gezdiriyoruz.

3-Tüm daireleri bitirdikten sonra el aletleri organizerimiz hazır hale geliyor.

Hepinize Kolay Gelsin

Daha detaylı anlatım için resimleri sırası ile takip edebilirsiniz.

 

 

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ