Çeyizlik Patik Modelleri

Patikler bizim için vazgeçilmez çeyiz parçalarımızdan biridir. Geçmişten günümüze kadar gelmiş birçok farklı patik modelleri vardır. Eskiden beri kullanımı oldukça yaygındır. Halen de günümüzde kış aylarında ayaklarımızı sıcak tutmak için kullanmaya devam etmekteyiz. Örgü patiklerin sıcaklığı da hiçbir üründe yoktur. Bu nedenle kullanımı halen devam ettiği için genç kızların çeyizlerinin olmazsa olmaz parçalarından biridir.

Geçmişten günümüze kadar gelmiş olan modeller olduğu gibi yeni çıkan trend, yeni moda patik örnekleri de vardır. Eskiyle yeninin birleşmesiyle oluşan modeller de sıklıkla kullanılmaktadır. Eskiden daha çok beş şiş ile yapılan klasik tarz patikler moda iken şuan günümüzde çok farklı modellerde patikler ortaya çıkmıştır. Son yıllarda tığ ile örülen patikler daha fazla ilgi kaynağı olmayı başarmıştır. Eskiye nazaran artık şiş örgüsü ile örülen patikler ikinci planda kalmıştır. Patiklere farklı motifler koyularak renk, ahenk katılmıştır. Özellikle de çiçek ve yaprak motiflerini patiklerde sıklıkla kullanmışızdır.

Tığ işi patikler, şiş ile yapılan modellere göre daha albenili, daha şık durduğu için daha fazla tercih edilmeye başlamıştır. Simli iplerle örülen patikler olduğu gibi, pamuklu ve ince ipliklerle örülen patikler de vardır. Son yılların yeni modelleri arasında tığ ile yapılan babet tarzı patikler çok fazla rağbet görmekte ve genç kızların çeyizlerini süslemektedir. İlk bakışta örülmesi çok zor gibi gözükse de aslında çok basit bir örgü tekniği vardır. Tığ işi örgüyü bilen her bayan rahatlıkla örebilir. Babet tarzı modeller olduğu gibi, bot tarzı modeller, püsküllü, saçaklı, boncuklu modeller de vardır. İnci taşlar eklenerek örülen patikler, şıklığınıza şıklık katabilir. El örgüsü ürünlerin her sezon yeniden moda olduğu ve değerlendiği ülkemizde siz de hem kendinize hem de sevdiklerinize harika örgü işleri yapabilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ