Çiçeklerimizin suyunu nasıl vermeliyiz

Çiçeklerimizin suyunu nasıl vermeliyiz

Çiçeklerimizin suyunu nasıl vermeliyiz bir çok çiçek yanlış sulama yapıldığı için kökleri çürümektedir. Çiçeğin yapısı hangi çiçeğe kaç günde bir su verilmesi önemlidir. Bazı bitkiler çiçekler suyu çok severken diğer çiçek grubu çok su ihtiyacı yoktur.

Çiçeklerde yaz ve kış aylarında su verme değişmektedir. Yaz aylarında daha sık sulama ihtiyacı olmaktadır. Kış mevsiminde daha az suya ihtiyaç olmaktadır. Dengeli düzenli sulamak çiçeklerinizi daha sağlıklı yapacaktır. Yazımızın içinde video anlatım sizlere oldukça fayda sağlayacaktır. İzleyerek pratik bilgiler edinebilirsiniz. Ayrıca sayfamızda bahçe işleri, çiçekler hakkında bir çok bilgiyi bulabilirsiniz. Yazımızın içindeki linke tıklamanız yeterli olacaktır. Yeni video anlatımlarda tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalınız..

Çiçeklerimizin suyunu nasıl vermeliyiz

Çiçeklere su sabah erken saatlerde yapılmalıdır.

Bitkilerin suyu tam zamanında verildiğinde bitkide şoklar oluşmaz, hastalık riski olmaz, verim ve kalitede düşüşler yaşanmaz.

Saksılarda, sulama yavaş yavaş yapılmalı, su alt suluk tabakların içi dolup taşmamalıdır.

Açık alanda su yüzeyde akmamalıdır. Bu seviyede düzenli sulamaya devam edilmelidir.

Bitkinin yapraklarının solmasını, boynunu bükmesini beklemeden tam zamanında şu püf noktayı uygulayınız. Bitkinin dibinden az toprak alın elinizle sıkın toprak dağılıyorsa bu bitki susuzdur, hemen suluyoruz.

Bitkinin dibinden aldığınız toprak dağılmıyor parmaklarınızın şeklini alıyorsa bitkiniz su istemiyordur.

Aşırı sulama ve gübreleme bitkinin ömrünü kısaltır ve verimi düşürür. Zamanında yeteri kadar sulayın, aşırıdan kaçının,

Bahçe işleri, çiçek bakımı, bitki yetiştirme hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımların oldukça değerlidir.

Hobi market youtube kanalına teşekkür ediyoruz.

Çiçeklerimizin suyunu nasıl vermeliyiz video anlatımlı olarak buradan izleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ