Çocuklara Sebze Yedirmek için 6 Öneri!

Çocuklara Sebze Yedirmek için 6 Öneri!

Çocuklara sebze yedirmek çoğu anne için oldukça zordur. Sağlıklı beslenme için en önemli besinlerden olan sebzeler çoğu çocuk tarafından sevilmez. Annelerin bu sorununa çözüm olan öneriler yazının devamındadır. Çocuklara sebze yedirmek için deneyebileceğiniz bu yollar ile çocuğunuzun yeşil sebzeleri de yemesini sağlayabilirsiniz.

Canimanne.com sayfalarında binlerce faydalı yazı bulunur. Değişik yemek tarifleri arayanlar da yeni örgü modelleri ile ilgili araştırma yapanlar da bu bilgilere sayfalarımızdan ulaşabilirler. Evde Pirinç Sabunu Yapımı Nasıl Olur? Diye merak ediyorsanız bağlantıya tıklayabilirsiniz. Bizi Canımanne YouTube kanalımızdan ve canimanne.com sosyal medya hesaplarımızdan takip ederseniz tüm paylaşımlarımızı görebilir ve siz de hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.

Çocuklara Sebze Yedirmek

Çocuklara Sebze Yedirmek Neden Önemli?

Çocukların da, yetişkinlerin ve yaşlıların dasağlıklı beslenme adına yaşamlarında uygulamaları gereken beslenme düzeni dengeli beslenmedir. Dengeli beslenme demek her besin grubundan yiyeceğin günlük olarak belirli porsiyonlarda yer verilmesidir. Her gün sebze meyve yemek, haftada 2 – 3 defa baklagillere yer vermek, kırmızı et ve beyaz et tüketmek ve bol su içmek dengeli beslenmenin ve sağlıklı yaşamın en önemli kuralıdır. Çocukların gelişme çağında oldukları düşünüldüğünde bu tip beslenmenin onlar için önemi de daha iyi anlaşılacaktır. Çocuklara sebze yedirmek önemsenmesi gereken bir konudur.

Çocuklara Sebze Yedirmek İçin Öneriler

  • Çocuklara sebze yedirmek için sebzelerin şeklini değiştirebilirsiniz. Hazırlayacağınız değişik soslarla sebzeleri çocuklarınız için daha cezbedici hale getirebilirsiniz.
  • Renkli şeyler çocukların ilgisini çeker. Sevdiği renklerden oluşan karışımlar hazırlayarak çocuklara sebze yedirmek mümkün. Mesela sebze pürelerinin içine çilek katarak hem tadını değiştirebilir, hem de pembe olmasını sağlayabilirsiniz.
  • Sebzeleri çocuklara kızartarak yedirmeyi deneyin. Yeşil renkte sebze cipsleri hoşlarına gidebilir.
  • Çocuğunuzu bir saksıda y ada bahçede sebze yetiştirmesine teşvik edin. Sebzelerin büyümesine şahit olmasını sağlayın.
  • Çocuklarınızın yemek tabaklarını hoşlarına gidecek şekilde süsleyin. Salata yemesini sevmiyorsa içine sevdiği kuru meyvelerden ya da kur yemişlerden ekleyin.
  • Çocuklar dürüm yemeyi genellikle sever. Sebzeleri, kıvırcık yapraklarının içine koyarak sebze dürümü hazırlayın.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ