Canım Anne

Çocukların Duyusal Gelişimini Destekleyen Etkinlikler

Çocukların Duyusal Gelişimini Destekleyen Etkinlikler

Çocukların Duyusal Gelişimini Destekleyen Etkinlikler

Duyusal gelişim çocuğunuz için en az fiziksel gelişim kadar önem taşımaktadır. Bunun için çocuğunuzun duyusal gelişimini hızlandıracak, daha iyi bir gelişim göstermesini sağlayacak etkinler, oyunlar oynayabilir, çocuğunuza bu konuda destek olabilirsiniz. Duyusal gelişimi destekleyen etkinlikler ve oyunlar ise aşağıdaki gibidir. Bu örneklerden yola çıkarak sizlerde çocuğunuzun yaşına veya ayına göre etkinlikler belirleyebilirsiniz.

cocuklarin-duyusal-gelisimini-destekleyen-etkinlikler

  1. Etkinlik:

Gerekli malzemeler:

Akrilik boya

Şeffaf dosya

Uygulanışı: Bu etkinlikte şeffaf dosya içine renkli akrilik boyalar damlatınız. Ardından çocuğunuzun hem renkleri öğrenmesini hem de renklere dokunarak onları karıştırarak ortaya nasıl bir görüntü çıktığını keşfetmesini sağlayınız.

cocuklarin-duyusal-gelisimini-destekleyen-etkinlikler

  • Etkinlik:

Gerekli malzemeler:

İrili ufaklı taşlar veya deniz kabukları

Leğen

Leğeni yarıya kadar dolduracak kadar su

Uygulanışı: Leğenin içine irili ufaklı, küçüklü büyüklü taşlar ve deniz kabukları koyunuz. Ardından üstlerini aşacak kadar su ile doldurunuz. Çocuğunuzun ellerini içine sokarak büyük küçük gibi kavramları öğrenmesini sağlayınız.

  • Etkinlik

Gerekli malzemeler:

Bu etkinlik için gerekli malzemeler sert, yumuşak, irili, ufaklı malzemelerin bulunduğu zemindir.

Uygulanışı: Özellikle bahçeli bir eve sahipseniz uygulayabileceğiniz etkinliklerden biridir. Yere yumuşak, sert veya irili ufaklı malzemelerin yer aldığı bir zemin hazırlayarak çocuğunuzun üstünde yürümesini sağlayınız.

cocuklarin-duyusal-gelisimini-destekleyen-etkinlikler

  • Etkinlik

Çocuğunuzla beraber teraryuma benzer bir etkinlik planlayarak yapabilirsiniz. Çocuğunuzun bu sayede hem eğlenir hem de öğrenir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi