Çocuklarınızı El Örgüsü Kıyafetler ile Mutlu Edin

Çocuklarınızı El Örgüsü Kıyafetler ile Mutlu Edin

Geçmişten günümüze kadar geleneklerimize yerleşmiş olan örgü örmenin, her ne kadar şehirleşme, hazır giyime yönelme ve bayanların iş hayatına atılmasıyla vakit ayıramaması gibi nedenlerle unutulması söz konusu olsa da, hala örgü örmeye meraklı ve örgü kıyafetlere kıymet veren insanlarımızın sayısı oldukça fazla… Aslında bu oldukça sevindirici bir durum. Gerek gelenek göreneklerimizin evlatlarımıza kadar devam etmesi açısından,  gerekse stres atmak ve hobi edinmek için örgü örmeyi herkesin hayatında denemesini tavsiye ederim.

Yukarıda söz ettiğim gibi günümüzde artık hazır giyime yönelme söz konusu olduğu için çoğumuzun aklına örgü örmek gelmiyor. Oysa eskiden bizler ninelerimizin, annelerimizin ördüğü fanila, yelek, çorap ve atkılarla büyümedik mi ?  Hepimizin çok sevdiği el emeği bir örgü eşyası yok muydu ? Hani derler ya el emeği göz nuru… Neden bizim çocuklarımızın da olmasın ? Kıymetlilerimiz olan evlatlarımıza kendi emeğinizle kıyafet örme fikrini zannediyorum sizler de sıcak bakacaksınız. Üstelik günümüzde örgü  alanında bir çok gelişme söz konusu. Çeşit çeşit ipler, birbirinden güzel farklı modeller oldukça cezbedici..

Çocuklar ve bebeklere yelekler, örgü elbiseler, patikler, onların abilerine atkılar bereler, ablalarına şallar…  Eminin ki sizler de evlatlarınıza bunlardan en az birini örmek isteyeceksiniz. İp mağazalarındaki birbirinden güzel doku ve renklerde ipleri görünce bayılacaksınız. Önce ne öreceğinize karar verip gerekli malzemeleri aldıktan sonra, dergilerden ya da internetten türlü çeşitlerde birbirinden şık örgü modeller bulabilirsiniz. Sizler emek verip ilmek ilmek çocuğunuz için seçtiğiniz çocuk kıyafetini örerken yavrularınızın mutluluğuna da tanık olacaksınız. Hem manevi değeri olan hem de evladınız için çok şık bir hatıra olacak bu güzel örgü kıyafetlerden vakit kaybetmeden hemen örmelisiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ