Çok İşinize Yarayacak 9 Pratik Bilgi

Çok İşinize Yarayacak 9 Pratik Bilgi
 1. Bardaklarınızdaki çiziklerden kurtulmak için bir kağıt havlunun üzerine mayonez sürerek çizik olan kısmına sürünüz. Ardından 15 dakika bekledikten sonra izin kaybolduğunu göreceksiniz. Eğer kaybolmaz ise işlemi tekrarlayınız.
cok-isinize-yarayacak-9-pratik-bilgi

Çok İşinize Yarayacak 9 Pratik Bilgi

 1. Eski DVD’nin içinde olan bilgileri kurtarmak mı istiyorsunuz? Bunun için bir tane muz ile DVD’yi siliniz.
 2. Asansöre bindiniz ve tüm katların düğmelerine basılmış ve ışıkları yanıyorsa bunun için istemediğiniz katların düğmelerine tekrar basarsanız eğer ışığı söner ve iptal olur. Ancak bu uygulama her asansör için geçerli değildir.
 3. Seyahate gideceksiniz ve valiz hazırlıyorsunuz şarj aletlerini, küçük kabloların dağınık durmaması için gözlük kaplarını tercih edebilirsiniz.
 4. Çekiçle çivi çakarken elinize vurma olasılığınız oldukça yüksektir. Bu riski ortadan kaldırmak için çakacağınız çiviyi mandal yardımı ile tutabilir ve çekiç yardımı ile çakabilirsiniz.

  cok-isinize-yarayacak-9-pratik-bilgi

  Çok İşinize Yarayacak 9 Pratik Bilgi

 5. Sıkışan ve açılmayan inatçı kavanozlarınızı sıcak suya ters olarak oturtun ve birkaç dakika kadar bekletip havlu yardımı ile açabilirsiniz. Veya bıçak ile kenarından havasını alarak açılmasını kolaylaştırabilirsiniz.
 6. Evin muhtelif yerlerine girmiş, sıkışmış, kaybolmuş olan takılarınızı, küpelerinizi bulmak için süpürgeyi kullanabilirsiniz. Süpürgenin ucuna ince kadın çoraplarından geçirip o şekilde arayabilirsiniz.
 7. Çileklerin uç kısımlarını ayıklamak çıkarmak için pipet kullanabilirsiniz. Pipet yardımı ile alt kısmından girerek rahatlıkla uç kısmını ayıklayabilir, temizleyebilirsiniz.

Ocağınızın kenarlarının yanmaması ve yemek artıkları, yemek kalıntılarının iz bırakmaması için en azından yemek yaparken ocağınızın gözlerini alüminyum folyo ile kaplayabilirsiniz. Böylelikle ocağınızın yanlarının yanmasını, kararmasını engellemiş olursunuz

cok-isinize-yarayacak-9-pratik-bilgi

Çok İşinize Yarayacak 9 Pratik Bilgi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Nur dedi ki:

  Evim küçük sandıklı koltugum yok fakat kişin kışlık kiyafetlerimi,yazin yazlık larimi toplarken en kolay yol hangisi bulamadım yardım eder misiniz

BİR YORUM YAZ