Çoraptan Eğlenceli At Yapımı

canımanne3

Merhaba hanımlar!

Sizler de benim gibi çocukluğunuzun her anını özlüyor ve o zamanlara dönmek istiyorsanız tam sizlere göre bir yazıya hoş geldiniz diyorum! Bu yazıda hem kendi çocukluk özlemlerimden hem de bu özlemi giderip çocuğuma geçmişten dokunuşlarda bulunmamdan bahsedeceğim umarım sizlerin keyifli dakikalar geçirmesini sağlayabilirim.

canımanne5

Çocukluk dendiği zaman aklıma oyuncak bebeklerim geliyor. Bazılarını ben bazılarını annem dikerdi. Nasılda mutlu, mesut oynardım hepsiyle. Şimdi adım başı bir oyuncakçı, her şey para karşılığında satılır oldu. Oysaki bizler evdeki malzemelerimiz ile yoktan yeni bir mutluluk var ederdik. O güzel hislerin yerini maddiyata ve doyumsuzluğa bırakmamak için çocuğuma kendi yaşadığım çocukluğun bir parçasını armağan etmek istedim.

canımanne2

Sizler de bahsedeceğim malzemeleri kullanarak kendi oyuncağını kendin yap fikrine ortak olup sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. Benim bugün sizlere anlatacağım oyuncak çoraptan at yapımı olacak. Bu oyuncak için ihtiyacımız olan malzemeler; elyaf veya pamuk, bir adet çorap, iki adet düğme, istenilen renkte yün ip, bir adet oklava, istenilen renkte ip ve iğne.

canımanne1

Çoraptan eğlenceli at yapımı: istenilen renkte çorabımızı alıyoruz ve içini elyaf ya da pamuk yardımı ile tamamen dolduruyoruz. Doldurduğumuz çorabımızın içine oklavamızı sokuyoruz ve çorabımızın bittiği yeri bir ip yardımı ile dolayarak kapatıyoruz. Sonrasında ise yün iplerimizi atımızın baş kısmından aşağı inecek şekilde çorabımızın üstüne dikiyoruz. Geriye kalan iki adet düğmemizi de atımızın gözlerinin olması gerektiği yere dikiyoruz. İsterseniz bir kalem yardımı ile atınıza ağız da çizebilirsiniz.

canımanne4

İşte size harika bir anne çocuk etkinliği! Hem evinizdeki fazla malzemeleri değerlendirdiniz hem de el emeğinin nasıl güzel sonuçlar çıkardığını çocuğunuza göstermiş oldunuz! Şimdiden hepinizin ellerine sağlık diyorum hanımlar!

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ