Corner to Corner Tekniği ile Köşeden Köşeye Örgü

Corner to Corner Tekniği ile Köşeden Köşeye Örgü

Bugün sizlere corner to corner denilen köşeden köşeye dönülen örgünün nasıl yapıldığını göstereceğim. Ben şöyle bir model yaptım. Bu modelin her tarafını bu videoda gösteremeyeceğimiz için görmüş olduğunuz şu köşesinden nasıl başlamamız gerektiğini öncelikle anlatalım. Diğer videolarımızda desen koymayı, renk değiştirmeyi takip ederekten görebilirsiniz. Bu genelde battaniye, yatak örtüsü şeyler yaparken kullanılmaktadır. Ona uygun ipler kullanırsanız daha iyi olur. Ama farklı bir yerde denemek istiyorum derseniz yapmak istediğiniz şeye uygun olarak ip seçebilirsiniz.

6 zincir çekerek örgümüze başlıyoruz. Geriye dönüyoruz. Dördüncüye batıyoruz. İkili tırabzan yapıyoruz. Görmüş olduğunuz ilk kutucuğumuzu yapmış olduk. Şimdi tekrar 5 zincir çekiyoruz. Üçüncüye batalım ve ikili tırabzanımızı yapalım. Yine 3 adet ikili tırabzanımızı yaptıktan sonra şu ilk yaptığımız köşe kutucuğumuza bağlantı yapacağız. Bunun içinde görmüş olduğunuz ilk tırabzanın altındaki yerden geçirip birleştiriyoruz. İki zincir çekiyoruz üç adet ikili tırabzan yapıyoruz.

Örgümüzün şu anki son durumu bu köşemiz bu da köşemizin üzerine yaptığımız diğer iki kutucuğumuz. Şimdi bu sırada 3 adet kutucuğumuz olacak. Şimdi 5 adet zincirimizi çektik ve dönüşümüzü yapacağız. Üçüncüye battık, ikili tırabzan. Görmüş olduğunuz gibi kutucuğumuz hazır. Şimdi buradaki kutucuğumuza bağlantımızı yapıyoruz. İki zincir çekip ikili tırabzan yaparak kutucuğumuzu dolduruyoruz. Üç adet ikili tırabzan yapıyoruz.

Gördüğünüz şekilde 1,2,3 bunu yapmak istediğiniz büyüklüğe ulaşana kadar 5 zincir çekip geri dönerek istediğimiz kadar artırıyoruz. İkili tırabzanlar ile geri dönerek bağlantılarımızı yapıyoruz. Her sırada ardarda ilerliyor, git gide büyüyor. Diğer videolarımızda diğer aşamalarını da göstereceğiz. Onları da izlemek için kanalımızı takip ediniz. Örnek koymayı, renk değiştirmeyi, bitişte daraltmaları falan bizi takip ederek öğrenebilirsiniz. İyi günler dileriz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ