Dantel Oda Takımı Modelleri

Dantelin zarifliği ve şıklığı eskiden beridir çeyiz sandıklarımızı süslemeye devam etmektedir. Bir dönem dantelin modası geçti gibi tabirler kullanılmış olsa da dantel ürünler hal ettikleri değeri yeniden kazanmış, yeni ve modern örnekleri ile hayata yeniden dönmüştür. Evlerimizin her odasında dantel parçalara rastlamak mümkündür. Dantel oda takımları, vitrin takımları, masa örtüleri, peçete takımları, nevresim takımları, pike takımları, havlu kenarları gibi çok fazla kullanım alanı mevcuttur.

Dantel oda takımları oldukça çeşitlidir. Kare formlu olarak örülen modellerinin yanı sıra aynı zamanda oval, yuvarlak formlu olarak örülen dantel modelleri de mevcuttur. Sizin odanıza hangi formun daha çok yakışacağını düşünüyorsanız onu tercih edebilirsiniz.

Dantel oda takımı modelleri arasında eskiden günümüze kadar gelmeyi başarmış birçok örnek bulunduğu gibi aynı zamanda yeni, güncel ve modern örneklerde yer almaktadır. Eski ve yeninin birleşip bütünleşmesi ile beraber ortaya şık ve farklı oda takımları çıkmıştır.

Dantel oda takımı örnekleri ararken ve model seçeceğiniz zaman odanızın havasına uygun olacak modelleri tercih etmeniz de fayda var. Oda takımı örnekleri içinde basit ve sade modeller olduğu gibi aynı zamanda ağır ve zor modeller de bulunmaktadır. Yeni dantel örmeye başlayanlar basit ve sade örneklere bakarak başlayabilirler.

Eskiden dantel oda takımları sade beyaz renklerde örülmekte idi. Günümüzde ise renkli ipliklerin kullanıldığı oda takımları da kullanılmaya ve tercih edilmeye başlamıştır. Renkli dantel oda takımları içinde dilediğinizi seçerek örmeye başlayabilirsiniz. Renk seçimini ise yatak odanız ile uyumlu olarak seçerseniz bütünlük kazandırmış olacak ve odanızın şıklığına şıklık katacaksınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ