Dantelli Pike Takımları

Dantelli Pike Takımları

Çeyiz sandıklarını süsleyen danteller ile yapılan birçok farklı ürün ve parça bulunmaktadır. Bunların başında da elbette el emeği, göz nuru pike takımları gelmektedir. Yatak odalarında kullanılan pike takımlarının hazır olarak satılanları olduğu gibi el örgüsü, dantel işi modelleri de mevcuttur.

Pike takımı modelleri oldukça çeşitlilik göstermektedir. Özellikle de dantel parçaların kumaşlara geçirilmesi ile oluşan modeller tercih edilmektedir.

Dantel geçirmeli pike takımı yapacağınız zaman öncelikle pike kumaşınızı seçmelisiniz. Bunu seçerken beğendiğiniz ve zevkinize uygun olduğun u düşündüğünüz renkleri ve desenleri tercih edebilirsiniz. Pike kumaşınızı tek renk olarak tercih edebilirken aynı zamanda desenli ve birden fazla renge sahip olan pike takımlarını da tercih edebilirsiniz.

Pikeye geçirmeniz için öreceğiniz dantel oldukça zahmetli ve zaman alıcı olsa da ortaya çıkacak olan sonuç için vereceğiniz emeğe fazlasıyla deyecektir. Pike dantelleri tığ işi örgü ile yapılmaktadır. Genellikle beyaz renk kullanılsa da son zamanlarda renkli iplikler ile örülen dantellerin moda olması ile beraber renkli iplikler de tercih edilmeye başlamıştır. Sizlerde dilerseniz renkli iplikleri kullanarak da pike dantelinizi örebilirsiniz.

Dantelli pike takımları yatak odanızın şıklığına şıklık katacaktır. El emeği ürün ve parçaların giderek değer kazanması ile beraber evlerde el emeği ürünlere daha çok yer verilmeye başlamış ve kullanım alanı da giderek artış göstermiştir.

Dantelli pike takımı modelleri oldukça çeşitlilik göstermektedir. Dantellerin daha gösterişli, kullanışlı ve uzun ömürlü olabilmesi için kaliteli iplikleri tercih etmenizde fayda vardır.

Birbirinden şık ve farklı dantel pike takımı örnekleri için sitemizdeki görselleri inceleyebilir ve örneklere bakarak karar verebilirsiniz. Dantel ve tığ işi örgüyü bilen her bayanın rahatlıkla yapabileceği kolaylıktadır. Sitemizdeki resimli anlatımlı görselleri takip ederek ve inceleyerek yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ