Dekoratif Duvar Saati Nasıl Yapılır?

  Evleriniz özellikle de mutfaklarınız için yapabileceğiniz harika kendin yap saat modelleri bulunmaktadır. Geri dönüşüm projeleri sayesinde sizlerde evleriniz için şık ve farklı dekoratif duvar saati yapabilirsiniz. Bu sayede hem ekonomik olarak fazla para harcamamış olur aynı zamanda her kesin evinde bulunmayan, sıradan olmayan obje, dekoratif eşyaya sahip olmuş olursunuz.

dekoratif-duvar-saati-nasil-yapilir

Dekoratif Duvar Saati Nasıl Yapılır?

Dekoratif duvar saati modelleri oldukça çeşitlidir. Kullanılan malzemelere göre modeli de değişmektedir. Birkaç örnek vermek gerekirse aşağıdaki gibidir.

 1. Eski tavadan dekoratif saat yapımı: Öncelikle eski paslanmış olan tavanızı akrilik boyaya ile boyayınız. Ardından peçete kullanarak dekupaj yöntemi ile tavayı süsleyiniz. Saat mekanizması kullanarak saat görünümü kazandırıp mutfağınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

  dekoratif-duvar-saati-nasil-yapilir

  Dekoratif Duvar Saati Nasıl Yapılır?

 2. Konserve kutusundan dekoratif saat yapımı: İstediğiniz boyutta konserve kutusunu kumaş ve tutkal yardımı ile havasını aldırarak kaplayınız. Ön kısmının ortasına bir delik açınız ve yine kumaşın da aynı yerinden delik açarak ön kısmını da kaplayınız. Ardından saatin rakamlarını yapmak için düğme ve boncuk kullanarak yapıştırınız. Saat mekanizmasını ekleyiniz. Ayak kısmını ise iri ve yassı düğmeler ile yaparak harika, şık bir masa saati yapmış olacaksınız.
 3. Kanaviçe nakışlı dekoratif saat yapımı: Kanaviçe işlemeyi biliyor ve farklı alanlarda kullanmak istiyorsanız dekoratif saat yapabilirsiniz. Bunun için kasnakta nakış ile saatin rakamlarını hazır hale getiriniz. İçine yine isim, söz veya çiçek gibi desenler veya yazılar yazabilir, işleyebilirsiniz. En son olarak da kasnağın tam ortasından delik açınız ve saat mekanizmasını ortasına yerleştiriniz. El emeği bu saatinize sizde bayılacaksınız.

  dekoratif-duvar-saati-nasil-yapilir

  Dekoratif Duvar Saati Nasıl Yapılır?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ