Tığ İşi Bebek Yelek Yapımı

Tığ İşi Bebek Yelek Yapımı

Yelekler; evinizin yeni ferdi için yapacağınız hazırlıklar içinde uykudan kalktığında giymekle hayatına katacağınız akla ilk gelen takviye giysiler olur. Yelek, bebeklerin en çok ihtiyacı olan giysilerin başında gelir ve yeleksiz bebek büyütülmez. Hal böyle olunca da bebek yeleği örnekleri tüm kadınların hayatları boyunca mutlaka bir kez ellerinden geçmek durumundadır. Kimi zaman kendi bebeğiniz için, kimi zaman yakınlarınızın bebekleri için yelek örmemiş bir hanıma biz bu güne kadar hiç rastlamadık.

tig-isi-bebek-yelek-yapimi-1 tig-isi-bebek-yelek-yapimi-2

Bebek çeyizlerinin olmazsa olmazı yelekler için hem şiş hem de tığ kullanılabilir. Genelde şiş örgüsü tercih edilen bebek yeleklerinde sıradanlıktan kurtulmak ve farklı bir şeyler üretmek isteyen hanımlar tığ işi bebek modelleri ile çoktan tanışmaya başladı bile. Dantelin ağır ve zor ilerleyen incelikli detaylarından sizi bir nebze kurtaracak olan tığ işi yeleğinizi tahmin edeceğiniz üzere daha kalın iplerle örebileceksiniz. Bebekler için üretilmiş özel pamuklu iplerin yanı sıra bebe yünleri de yeleğinizin ham maddesini oluşturacaktır. Bebek yeleği için renk seçimine gelince bebe iplerinde genelde pastel tonların tercih edilmesi alışılagelmekle beraber, tüm tuhafiyelerde artık her zevke hitap eden farklı renklerde ve çeşitte ipe rastlamak mümkün.

tig-isi-bebek-yelek-yapimi-3tig-isi-bebek-yelek-yapimi-5

Tığ işi bebek yelek yapımı, bugüne kadar hayatınıza mutlaka bir vesileyle girmiş olan dantellerin de örnek olarak kullanılabileceği ama sizi onlar kadar zorlamayacak zevkli bir örgü işi olacaktır diye düşünüyoruz. Seçtiğiniz modeldeki motifleri; bebeğin ayına veya yaşına göre istediğiniz boyutlarda örmeniz de tığ işi örgülerin kolaylıklarındandır. Ayrıca bebeğiniz büyüdükçe kenarlarına çeşitli modellerle ilaveler yaparak, kenar motifleri uygulayarak yeleği daha uzun kullanma şansına da sahip olabilirsiniz. İş sizin marifetinize ve sizlere sunacağımız modelleri incelemenize kalıyor. Hoşunuza gidecek bir modeli sayfalarımızda bulacağınızdan şüphemiz yok.

tig-isi-bebek-yelek-yapimi-4

www.canimanne.com sitesindeki bebek patik modelleri bölümümüz de ilginizi çekecektir. Sayfa adreslerimizi sosyal medya hesaplarınızdan paylaşarak bize destek olursanız seviniriz.

tig-isi-bebek-yelek-yapimi-6

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ