Deterjan Kutusundan Banyo Sepeti Yapımı

Deterjan Kutusundan Banyo Sepeti Yapımı

Geri dönüşüme verilen değer her geçen gün giderek artmaktadır. Evinizde bulunan atık veya kullanılmayan malzemeleri bambaşka ürün ve parçalara dönüştürerek hem şık hem kullanışlı hem de dekoratif ürünler elde edebilirsiniz. Hem ihtiyacınız olan bir ürünü elde etmiş olacak aynı zamanda da kullanmadığınız bir malzemeyi değerlendirip yeniden hayat vermiş olacaksınız.

Geri dönüşüm ile yapılan parça ve ürünlere her geçen gün yenileri eklenmektedir. Bunlardan biri de deterjan kutusundan banyo sepeti yapımı projesidir.

El emeği ile yapılan ürünler elbette ki daha değerli ve kıymetlidir. Bu yüzden sizde el becerilerinizi ve hayal gücünüzü kullanarak harikalar yaratabilirsiniz. Deterjan kutusunu değerlendirerek şık ve farklı bir banyo sepetine dönüştürebilirsiniz. Bu ilk bakışta zor gibi gözükse de alsında yapımı oldukça basit ve keyiflidir.

Öncelikle banyo sepeti yapmak için gerekli malzemeler şunlardır;

. Boş ve kullanılmayan deterjan kutusu

. Silikon

. Polar veya kumaş parçası

. Süslemek için inci, boncuk ve dantel, tül gibi materyaller yeterli olacaktır.

Öncelikle deterjan kutusunun etrafını polar ile iyice kaplıyoruz. Ardından kapağını ve iç kısmını da yine polar ve silikon yardımı ile kaplıyoruz. Yapıştırırken dikkatli olunuz ve iyice yapıştığından ve poların buruşuk olmadığından emin olunuz. Ardından deterjan kutusunun kaplaması bittikten sonra ağız kısmına tül veya dantel geçiriyoruz. En son olarak da çeşitli materyaller; pul, inci, boncuk kullanarak süslemesini yapıyoruz. Poların rengini istediğiniz gibi seçebilirsiniz. Rengini seçerken banyonuzun rengine ve havasına uyum sağlayacak tonları seçmenizde fayda var. Bütün süsleme bittikten sonra banyo sepetiniz hazır konuma gelecektir.

İsterseniz içerisine kirli çamaşırlarınızı koyabilir veya çeşitli bakım ürünlerinizi yerleştirebilirsiniz. Hem ihtiyacınızı giderecek hem de banyonuza dekoratif bir ürün kazandırmış olacaksınız.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ