Dikkat Geliştirme Egzersizleri Nelerdir?

Dikkat Geliştirme Egzersizleri Nelerdir?

Çocuklarda oluşan dikkat bozukluğunun önlenmesi için ailelerin uygulaması gereken faktörler çok önemlidir. Bir ebeveyn olarak çocuk üzerinde oluşan dikkat bozukluğunun nedenlerinin doğru olarak saptanması ve ne yapılması gerektiği konusunda yardım almaları çocuğun ilerleyen yaşantısı için büyük bir rol oynar.

dikkat-gelistirme-egzersizleri-nelerdir

Çocuğunuzun eğitim sürecini doğru tamamlayabilmesi ve derslerinde verimli olabilmesi adına doğru adımlar atmanız gerekmektedir. Çocuğunuz için dikkat geliştirme egzersizleri konusunda yapmanız gerekenler hakkında gerekli bilgileri iyi araştırmanız gerekir. Dikkat geliştirme egzersizleri, çocuğunuz üzerinde büyük fayda sağlayacak, kişisel ve sosyal açıdan davranış bozukluklarının da yanı sıra eğitim hayatında sağlıklı bir okul süreci tamamlamasına büyük ölçüde yardımcı olacaktır.

Dikkat geliştirme egzersizlerinin sürelerini en doğru şekilde belirlemek yine siz ebeveynlere kalmıştır. Ancak bu egzersizlerin çocuğunuza hızlı bir biçimde etki etmesinin en sağlıklı yolu haftada 2/3 seans olarak uygulanmalıdır. Dikkat geliştirme egzersizleri 30’ar dakikalık seanslar halinde yapıldığı taktirde sağlıklı sonuçlar almanızda size ve çocuğunuza yardımcı olacaktır.

dikkat-gelistirme-egzersizleri-nelerdir

Tabii ki öncelikli tavsiyemiz çocuğunuzun dikkat dağınıklığı olup olmadığından net bir şekilde emin olmanız. Bunun için ise pedagog veya çocuk psikologlarından yardım almanızdır. Çocuğunuza kesin bir dikkat dağınıklığı teşhisi konulmadığı sürece dikkat geliştirme egzersizleri uygulamanızı önermiyoruz.

Başlıca Dikkat Arttırma Egzersizleri şöyledir;

  • Çalışma düzenini sürekliliği olacak hale getirin
  • Hareket etme ve ettirme konusunun üzerine düşün
  • Oyunlarda denge oyunlarına önem gösterin
  • Sanat ve spor türü aktiviteler ile teşvik edin
  • Gevşeme ve nefes adına yapılan egzersizleri unutmayın
  • İsteklerini erteleme ile ilgili pratikler yaptırın
  • Söylediklerinizi tekrarlatmayı unutmayın
  • Gözleri kapalı bir biçimde gördüklerini anlattırın.dikkat-gelistirme-egzersizleri-nelerdir
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ