Diş Ağrısına İyi Gelen 4 Öneri!

Diş Ağrısına İyi Gelen 4 Öneri!

Diş ağrısı için birçok ilaç olsa da kimi zaman hiçbir etki göstermeyebilir. Bu gibi durumlarda ise evde hazırlayacağınız karışımlar, bitkisel ilaçlar ile ağrınızı en az indirerek rahatlayabilirisiniz.

Diş ağrısına oldukça iyi gelen, ağrıyı hafifleten bir karışım ile karşınızdayız.

Diş ağrısına iyi gelen yöntemler arasında yer alan öneri için malzemeler şunlardır:

. Kekik yağı

dis-agrisina-iyi-gelen-4-oneri

. Yabani kekik yağı

dis-agrisina-iyi-gelen-4-oneri

. Kolloidal gümüş

dis-agrisina-iyi-gelen-4-oneri

. Sıcak tuzlu su

dis-agrisina-iyi-gelen-4-oneri

  • Uygulanışı: Kekik yağını ağrı olan bölgelere sürünüz. 5-10 dakika bekledikten sonra koloidal gümüş suyu ile durulayınız. Bu işlemi her saat başı tekrarlayınız. Aynı zamanda tropikal kek yağı ve ılık tuzlu su ile ağız içinizi durularsanız ağrınızın hafiflediğini fark edeceksiniz.

 Diş Ağrısı İçin Bitkisel Öneriler

  1. Zencefil kökü: Zencefil kökünü kesin ve ayırın. Ağrı olan bölgeye zencefili koyarak dişlerinizi hafifçe sıkarak etkili olmasını sağlayın. Birkaç dakikaya kadar ağrınız hafifleyecektir. Ara ara zencefili değiştirin.
  2. Uçucu karanfil yağı: Özellikle iltihaplı diş ağrılarında oldukça faydalıdır. Karanfil yağını bir pamuğa sürünüz ve ağrı olan dişinize koyunuz. Ağrınızın hafiflemesine yardımcı olacaktır.
  3. Çörek otu yağı: Bir tatlı kaşığı çörek otu yağı ile bir çay kaşığı sirkeyi ocakta ısıtınız ve soğumaya bırakınız. Ardından ise soğuduktan sonra ağzınızı durulamak için kullanınız. Özellikle de şiş ve kızarık olan diş ve diş etleri için oldukça yararlıdır. Bu işlemi 2 saatte bir tekrar edebilirsiniz.
  4. Diş ağrılarında dışarından soğuk kompres yaparsanız diş ağrınızın hafiflediğini hissedersiniz.

dis-agrisina-iyi-gelen-4-oneri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ