Dolgun Ve Uzun Kirpikler İçin Öneriler

Göz alıcı, ışıl ışıl ve parlak gözlere sahip olmak her kadının en büyük hayallerinden birisidir. Göz alıcı bakışlara sahip olmak yalnızca gözlerin renginde ya da bakış tarzında bitmemektedir. Gözlerinizi daha dolgun ve daha ışıl ışıl göstermek istediğiniz takdirde, önemli olan dolgun ve uzun kirpiklere sahip olmaktır. Çünkü göz alıcı bakışlara sahip olmayı etkileyen en önemli kısımlar dolgun ve bakımlı kirpiklere sahip olabilmektir. Kirpikler ne kadar uzun ve gür görünürse, gözler de hem o kadar doğal ve hem de o kadar alıcı bakışlar olarak görünür. Estetik açıdan ve sağlık açısından gür kirpiklere sahip olmak istediğinizde, uygulamanız gereken öneriler mevcuttur.

dolgun-ve-uzun-kirpikler-icin-oneriler

Dolgun Ve Uzun Kirpikler İçin Öneriler

Kirpik Bakımının Önemi

Öncelikle kirpikleri sık sık taramak gerekmektedir. Tek kullanımlık kirpik ve kaş tarak ya da fırçaları ile kirpiklerinizi gece yatmadan önce ve sabah kalkınca düzenli bir şekilde tarayarak ayrıştırmanız gerekmektedir. Gece yatmadan önce kirpik diplerinize uygulayacağınız vazelin sayesinde de çok kısa zamanda daha gür ve uzun kirpiklere sahip olabilirsiniz. Bitkisel yağların çoğu da kirpikleri gürleştirmek için her zaman fayda sağlamaktadır. Ancak bu yağlardan kirpikler için en uygun olanı badem yağı ya da Hindistan cevizi yağıdır. Bu yağları da dilediğiniz zamanlarda ve en ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda kullanırsanız, kirpiklerinizin zamanla uzun ve dolgun hale geldiğiniz göreceksiniz. Bitkisel yağları şu şekilde kullanabilirsiniz;

dolgun-ve-uzun-kirpikler-icin-oneriler

Dolgun Ve Uzun Kirpikler İçin Öneriler

  • Sık sık kullandığınız her maskaranın içerisine bir iki damla bitkisel yağ damlatarak her gün kullanmak için olanak sağlayabilirsiniz.
  • Gece yatmadan önce kirpik fırçaları ile kirpik uçlarına uygulayabilirsiniz.
  • Makyaj yapmadan önce kirpik diplerinize bir pamuklu çubuk yardımıyla badem ya da Hindistan cevizi yağı uygulayabilir ve üzerine makyajınızı yapabilirsiniz.

Ne Kadar Sürede Kirpiklerim Daha Uzun Hale Gelir?

Kirpiklerinize gereken özeni gösterdiğinizde, kaliteli maskara ve rimelleri kullandığınızda, bitkisel yağları düzenli olarak kullanmaya devam ettiğinizde, kirpik üzerindeki makyaj kalıntılarını iyi bir şekilde temizlediğiniz takdirde ve en önemlisi de kaliteli bir kirpik serumu kullandığınız takdirde, oldukça kısa bir süre içerisinde uzun ve dolgun kirpiklere sahip olabilirsiniz.

dolgun-ve-uzun-kirpikler-icin-oneriler

Dolgun Ve Uzun Kirpikler İçin Öneriler

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ