Dondurma Çubuğundan Bardak Altlığı Yapımı

Dondurma Çubuğundan Bardak Altlığı Yapımı

canımanne1

Her daim yeniliğe açık ve ne istediğini hanımlar için harika bir yazı hazırladım. Umarım sizler de beğenir ve evlerinizde uygularsınız. Bugün sizlere kendin yap projeleri ile ilgili çeşitli bilgiler vermek ve en son yaptığım proje hakkında detaylar vermek istiyorum. Son zamanlarda ciddi bir akım haline gelen kendin yap projeleri evimizdeki eski veya kullanılmayan eşyaları değerlendirmek için birebir.

canımanne2

Kendin yap projelerinde kullanılan eşyalar eski olduğu için ayriyeten yeni bir eşya almanıza gerek kalmadan evinizdeki malzemeler ile rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Malum bizler yaz mevsimini yaşıyoruz haliyle çocuklarımız sürekli dondurma yemek istiyor. Dondurma yeniyor ama çubuğu hep çöpe atılıyor. Ben de dondurma çubuklarını atmazsam neler yapabilirim diye düşündüm ve aklıma dondurma çubuğundan bardak altlığı yapımı geldi. Gerçekten çok basit ve çok kullanışlı olan bu bardak altlığı yapımı için çok fazla malzemeye ihtiyaç duymayacaksınız.

canımanne4

Dondurma çubuğundan bardak altlığı yapımı için her bir bardak altlığına 8-10 adet dondurma çubuğuna ihtiyaç duyulur. Güvendiğiniz bir yapıştırıcı ve renklendirmek isterseniz sulu veya guaj boyaya ihtiyacınız olacak. Çubuklarımızın altına destek olabilmesi için en sağa en sola ve ortaya dikine çubuklarımızı koyuyoruz. Ardından koyduğumuz desteklerin üzerine yanlamasına dondurma çubuklarımızı yapıştırıcı sürerek yapıştırıyoruz.

canımanne5

İsteğinize bağlı olarak seçtiğiniz renklerde çubuklarınızı boyayabilirsiniz. Daha süslü görünmesini isterseniz boyanan çubukların üzerine renkli simler dökebilirsiniz. İşte bardak altlıklarınız hazır! Hem yapımı kolay hem de daha önce kimsenin görmediği bir ürün. Bu çalışmayı evinizde çocuklarınızla da yapabilirsiniz. Böylelikle çocuklarınız ile kaliteli zaman geçirip onların gelişimini olumlu yönde etkilemiş olursunuz.

canımanne3

Sizler de geri dönüşüm projelerine önem veriyorsanız sitemizde bu ve bunun gibi birçok örnek ile evinizi renklendirebilirsiniz. Hepinize kolay gelsin!

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ