En Güzel Bebek Battaniyesi Modelleri

Kış aylarında bebeklerinizin üstüne örteceğiniz sıcak tutan, yapımı oldukça kolay en güzel bebek battaniyesi modellerini derledik.

Bebeklerin üstüne bir yaşına gelene kadar hemen hemen her mevsimde battaniyeler örtülür. İlkbahar ve yaz aylarında daha ince battaniyeler örtülürken sonbahar ve kış aylarında sıcak tutan daha kalın battaniyeler örtülmektedir. Bebek battaniyeleri genelde bebekler doğmadan yapılır. Doğduklarında üstüne örtmek için hazır bulundurulan battaniyelerin rengi ise cinsiyete göre seçilir.

Erkek bebek battaniye modellerinde genellikle renk seçimi sarı, beyaz, mavi ve yeşil yönünde olur. Kız bebek battaniye modellerinde ise renk seçimi pembe, kırmızı, sarı, beyaz, krem rengi gibi tonlardan yana olur. Bebek battaniyelerini isterseniz düz isterseniz üzeri desenli olarak işleyebilirsiniz. Tamamen sizin becerinize ve zevkinizi bağlıdır.

Bebek battaniyeleri arasında özellikle dilim dilim örülüp daha sonra birleştirilmiş olan model örnekleri daha çok beğenilmektedir. Her bir dilimin veya parçanın üstüne isteğe göre başka figürlerde eklenebilmektedir. Kız çocuklarına yapılan dilimli battaniye örneklerinde genellikle üst kısımlarında çiçek veya kalp motifleri bulunmaktadır.

Renkli renkli iplerden bebek battaniyeleri örerek hem bebeğinizin soğuk havalarda ısınmasını sağlayabilir hem de odasında güzel bir görünüm olmasını sağlayabilirsiniz.

En Güzel Bebek Battaniyesi Modelleri

Aşağıda yer alan en güzel bebek battaniye modelleri arasından beğendiklerinizi alıp yapımına bakarak kolayca örebilirsiniz. Ayrıca örnek videolu bebek battaniyesi yapımını da aşağıdan ulaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ