En Güzel İftar Mesajları- Resimli İftar Mesajları

En Güzel İftar Mesajları- Resimli İftar Mesajları

Ramazan ayında iftar ve sahurlarda sevdiklerinize mesajlar gönderip onlarla ramazan ayının sevincini paylaşabilirsiniz. En güzel ve resimli iftar mesajlarını sizler için derledik.

Ramazanın iki öğünü sahur ve iftardır. Sahurda iftara kadar olan bekleme süresinde acıkmamak için karnımızı tıka basa doyurmaya çalışırız. Bol bol su içeriz. İftar ise tüm günün açlığını bitirmek için yaptığımız öğündür. Müslümanlar arasında ve ülkemizde genellikle kalabalık iftar sofraları olur. İftarı sevdiklerimizle yediklerimizi paylaşarak geçiririz.

İftarın önemini diğer sevdiğimiz kişiler ve oruç tutanlar ile paylaşmak için onlara mesajlar gönderebiliriz. İftara sayılı dakikalar kalan atacağımız mesajlar sevdiklerimiz ile bu manevi duyguyu daha iyi paylaşmamızı sağlar. İslamın beş şartından biri olan ve dinimizin gereklilikleri için mutlaka yapmamız gereken ramazan ayında oruç tutmanın amacı bellidir. Günlük hayatta sıkça hayat gailesine düşüp açta açıkta olan kişileri unuturuz. Muhtaç olanları, aç çocukları, aileleri, anaları, babaları, kimsesizleri kısacası açlığın ne demek olduğunu anlamak için oruç tutarız. Açlığın, nefsimize hakim olmanın ne kadar zor olduğunu ve bunu yaşayan kişilerin neler çektiğini anlamak için oruç tutmamız gerekir.

Oruç tutmak İslamın önemli şartlarından biridir. Bu önemli dini şartı tüm inanlar ile paylaşmak isterseniz resimli ve normal mesajları gönderebilirsiniz. Günümüzde artık sosyal medya üzerinden mesajlar paylaşılıyor. Sizde isterseniz normal mesaj olarak isterseniz sosyal medya platformları üzerinden sizler için hazırladığımız mesajlar arasından beğendiğinizi seçip yollayabilirsiniz.

En Güzel İftar Mesajları

İftar sofranız hızır sofrası olsun. Hayırlı iftarlar…

11 ayın sultanı evinize huzur sofranıza bereket kalbinize iman versin hayırlı iftarlar.

En bereketli ve güzel iftar anı sizinle olsun hayırlı ve güzel iftarlar.

Bereketi bol huzurun güneş kadar aydınlık olduğu bu güzel ramazan ayında, sıcacık huzurlu iftarlar dilerim…

Dualarımız bir olsun soframız bereketli olsun bu mübarek ay hepimize hayırlı olsun, hayırlı iftarlar.

Güzel ve iman dolu bu ayda gözlerinizde ışık sofralarınızda iftar bereketi eksik olmasın iyi iftarlar diliyorum.

Dua ile açılan iftarlar, huzur ile gülen yüzler, bereket ile dolan sofralar sizin olsun, hayırlı iftarlar…

Tuttuğumuz oruç ölülerimizin ruhuna değsin, iftar zamanı içtiğimiz su gibi aziz olmak dileğiyle, hayırlı iftarlar.

Ya Rabbim sen biz kullarının dualarını kabul, hakkımızda hayırlısını nasip eyle. Âmin. Hayırlı iftarlar…

Şeamet dini, gayret dini ancak Müslümanlıktır. Hakiki Müslümanlık en büyük kahramanlıktır. Hayırlı iftarlar dilerim…

Yağmur taneleri kadar bereketli zemzem suyu kadar tatlı iftarlar diliyorum sofranıza hayırlı iftarlar…

Güzel ayın güzel insanları sofralarınızdan bereket kalplerinizden iman ışığı asla eksilmesin iftarınızı Allah kabul etsin.

Güneşin sıcaklığı gibi olsun içindeki iman, yağmur taneleri kadar çok olsun sevapların, hayırlı iftarlar.

Her yıl bugünü sizlerle yaşayarak, geçirmenin mutluluğu içindeyim, bugünün rahmeti üstünüzde olsun hayırlı iftarlar diliyorum…

Kalpler vardır, sevgiyi yaşatmak için, insanlar vardır, dostluğu paylaşmak için. Hayırlı, iftarlar dilerim…

Cenabı-ı Hakk’ın kapısına ulaştırmayacak yollara sapmaktan korumaya vesile olan ramazan ayınız mübarek olsun, hayırlı iftarlar.

Gülün kokusu sarsın bedenini, Allah korkusu titretsin her bir hücreni, dualarla birleşsin semaya açılan ellerin, hayırlı iftarlar.

Ne yapıyorsan kendine, huzur dolu imanın daima seninle olması dileğiyle, ramazanın bereketi üstünde olsun, hayırlı iftarlar dilerim.

Bugünlerin değeri bilinmeli, Ramazanda dualar edilmeli, insanoğlu şükretmeyi bilmeli, ramazan deyip geçmemeli! Hayırlı iftarlar.

Mukaddes olan bu hayırlı ayda, her günü inci tanesi olarak yaşayalım, soframıza bereket kabrimize merhamet dileyelim, hayırlı iftarlar.

Aklını al başına gafil olma. Bu 2 kapılı handır. Gelen gider giden gelmez. Kimse kalmaz dünyada. Allah herkesi affede. Hayırlı iftarlar…

Küçük bir sofrada büyük mutluluklar paylaşalım bu ayda hepimiz bir olalım Allah’a şükredelim soframızı bereketlendirelim hayırlı iftarlar.

İftarınız güzel kalbiniz huzur dolsun ramazan ayını mübarek olsun. Bereketin zenginliği kalbinize ve sofralarınıza yansısın hayırlı iftarlar.

Susuz toprağın, dikensiz gülün, kanatsız kuşun olmayacağı gibidir ramazan! Bütün güzellikler bu mübarek ayda sizinler olsun, hayırlı iftarlar.

Ramazan ayının güzelliği kalplerinizde gökyüzündeki yağmurun bereketi evinizde sofralarınızda olsun hayırlı ramazanlar ve iftarlar diliyorum…

Hayatın bütün manevi zenginlikleri bu ay sizlerle olsun, attığınız her adım size huzur dolu yarınlar sağlasın dua ile kalın, hayırlı iftarlar.

Kalplerimiz bir oldu bu ay birlikte hareket ediyoruz bu ay birlikte yemek yiyoruz birlikte hayat suyunu içiyoruz bu ay bizim ayımız hayırlı iftarlar.

Orucun mübarek gücü ruhumuzu temizlesin, bu ramazan ayında bütün şeytanlar bizden uzak olsun, sevdiklerimizle nice mutlu ramazanlara, hayırlı iftarlar.

Her şey insanoğlu içindir bu dünyada, yaşadığın sürece ve yaşadığımız sürece her şeyin hayırlısı bizlerle ve sizlerle olsun, hayırlı iftarlar dilerim.

Mübarek ramazan ayı; kalbini o’nun yoluna koymaya, ellerini o’nun dergâhına açmaya, ruhunu doyurmaya, kalbinin pekguzelsozler.com gerçek vuslatı bulmasına vesile olsun, iyi iftarlar.

İftar saatini beklerken edilen duaların, ezan okunurken açılan orucun, sofrada bulunan bereketin bolluğun yüce Yaradan’dan daimi olmasını dilerim, hayırlı iftarlar…

Resimli İftar Mesajları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ