En Sık Yapılan 4 Dekorasyon Hatası

En Sık Yapılan 4 Dekorasyon Hatası

Ev dekoru yapılacağı zaman yapılan dekorasyon hataları yüzünden istenilen sonuç alınamamaktadır. Bu da hem zaman olarak kayba hem de maddi açıdan kayıplara neden olmaktadır. Peki dekorasyon konusunda nerelerde hatalar yapılıyor? Şık ve sıcak bir eve sahip olmak için nelere dikkat edilmesi gerekmektedir.

En sık yapılan dekorasyon hataları arasından birkaçı aşağıdaki gibidir:

  1. En sık yapılan hataların başında dekorasyona başlamadan önce hangi tarzda mobilya alınıp, döşenmesine ve ona göre dizayn ve dekorasyon yapılmasına karar verilmemesidir. Bu yüzden evinizin bir duvarında altın varaklı klasik dokunuşlu bir tablo dururken bir taraftan spor tarzda bir mobilya seçerek tüm dekorunuzu yerle bir edebilirsiniz. Bunun için ev döşeyeceğiniz ve dekorasyonunuzu yenileyeceğini zamana öncelikle evinizin hangi tarz olarak dizayn edeceğinize karar vermeli ve ona uygun mobilyalar, eşyalar, perdeler, aksesuarlar ve halılar seçmelisiniz. Tabi bu demek değildir ki tüm odalarınızı aynı tarz planlayın. Önemli olan bir bölüm ve oda içinde aynı tarzı yakalamaktır.

  1. Renk karmaşası da dekorasyon açısından en çok düşülen hatalar arasında yer almaktadır. Birçok rengi sevebilirsiniz ama hepsini bir arada kullanırsanız hem göz yorucu hem de oldukça karışık olacaktır. Bunun için renk seçimlerine ve uyuma dikkat etmelisiniz.

  1. Kalabalık ortamlar insanların zihnini fazlasıyla yormaktadır. Bunun için evinize her gördüğünüz aksesuar ve dekoratif ürünü almak zorunda değilsiniz. Aksesuar seçimini yerinde ve dozunda ayarlamalısınız.
  2. Aksesuarlarınız ve mobilyalarınızın uyum ve ahenk içinde olmasına dikkat etmelisiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ