Eski Dantelleri Değerlendirme Yöntemleri

Eski Dantelleri Değerlendirme Yöntemleri

Dantel hayatımızda eskiden beridir var olan el emeği ürünlerin başında gelmektedir. Eskiden günümüze kadar gelmiş olan dantel örneklerinin yanı sıra yeni, güncel, modern dantel örnekleri de bulunmaktadır. Dantel genç kızların çeyiz sandıklarını süsleyen el emeği, göz nuru ürünlerin demir başı sayılmaktadır. Her genç kızın çeyizinde geçmişten gelen ve kullanmadığı eski model danteller mutlaka bulunur. Peki bu değer verdiğiniz ama eski dokulu ve modelli olduğu için kullanmadığınız dantelleri değerlendirmek istemez misiniz? çeşitli alanlarda eski dantellerinizi değerlendirerek geri dönüşüm yapabilirsiniz.

  Eski dantelleri değerlendirme yöntemleri arasından birkaçı aşağıdaki gibidir.

  1. Eski dantelden abajur, avize yapımı: Eski dantellerinizi değerlendirerek şık ve farklı dantel abajurlar elde edebilirsiniz. Kullanmadığınız eski danteller ile şık ve romantik bir hava katan dantel dokulu abajur veya avize yaparak değerlendirebilirsiniz.
  2. Dantelli kırlent: Eski kullanmadığınız dantelleri kumaşlara geçirerek dekoratif kırlent haline dönüştürebilirsiniz. Bu sayede kullanmadığınız dantelleri de değerlendirmiş olursunuz.
  3. Eviniz için şık örgü veya kumaştan havlu sepetleri yaparak dantel ile dışını kaplayabilirsiniz. Kullanmadığınız eski danteller ile yapmış olduğunuz el yapımı sepetleri süsleyebilirsiniz.
  4. Düz bluzunuzu şekillendirmek, değerlendirmek ve yeni bir görünüme kavuşturmak istiyorsanız eski dantellerinizden parçalar keserek yaka ve kol kısımlarına geçirebilirsiniz.
  5. Ev yapımı, el emeği çerçeveler yaparak eski, kullanmadığınız danteller ile kenarlarını kaplayarak süsleyebilirsiniz.
  6. Evinizde bulunan boş kavanozları veya baharatlıkları süslemek içinde yine eski dantellerinizden yardım alabilirsiniz. Kavanoz veya baharatlığa uygun parçalar keserek dışını kaplayabilirsiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ